TYP: a1

Mistrzostwa Europy Juniorów i Weteranów w narciarstwie wodnym

środa, 18 lipca 2012
Informacja prasowa
Na dziś zaplanowano ceremonię otwarcia i treningi oficjalne, a w czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Europy Juniorów i Weteranów w narciarstwie wodnym za wyciągiem w w Liquid Leisure London. Zawody potrwają do 21 lipca 2012 r.

Zawodnicy startować będą w trzech konkurencjach narciarskich: slalomie, skokach i jeździe figurowej (sumowanych na koniec w trójkombinację) oraz trzech kategoriach wiekowych: junior do lat 15, junior do lat 19 oraz senior 35+.

Nasz kraj reprezentować będą:
- juniorzy U15: Idalia Woźniak i Wojciech Gogola
- juniorzy U19: Kamil Borysewicz, Małgorzata Rutkowska, Paweł Świętek i Erwin Zawadzki.
- senior 35+ - Anna Gogola.

Kamil Borysewicz (AKS „Sparta” Augustów”) bronić będzie złotego medalu w skokach zdobytego w 2011 roku podczas Mistrzostw Europy w Lublinie. Dużą szansę na medal w tej samej dyscyplinie ma również koleżanka klubowa Kamila - Małgorzata Rutkowska.

Kolejny reprezentant – Erwin Zawadzki (UKS MOS Augustów), ubiegłoroczny złoty medalista w skokach juniorów do lat 15, w tym roku przeszedł do wyższej kategorii wiekowej, co nieco utrudnia mu walkę o podium. Nie pozostaje jednak bez szans, ponieważ w Szczecinku podczas Mistrzostw Polski zaprezentował bardzo wysoką formę i oddawał dalekie skoki.

Wojciech Gogola, Paweł Świętek i Idalia Woźniak, których koronną konkurencją jest jazda figurowa, w ostatnim czasie poczynili znaczne postępy, co daje nam nadzieje na wysokie lokaty tych zawodników.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów narciarstwa wodnego do śledzenia wyników zawodów na naszej stronie www.pzmwinw.pl oraz na Facebooku - http://www.facebook.com/PZMWiNW
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861