TYP: a1

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Championship wystartowały

wtorek, 13 czerwca 2017
Informacja prasowa/Dariusz Olejniczak

Poniedziałek 12 czerwca był pierwszym dniem rozgrywanych w Sopocie ERGO Hestia Championships, zaliczanych do cyklu Mistrzostw Europy Formuły Windsurfing. Wietrzna aura dopisała zawodnikom, rozegrano cztery z zaplanowanych pięciu wyścigów, a na prowadzeniu znaleźli się reprezentanci Polski.

[t][/t] [s]Fot. Robert Hajduk[/s]

Nie zawiedli faworyci. Obrońca ubiegłorocznego tytułu mistrz starego kontynentu, Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa), zajmuje po dzisiejszej serii trzecią lokatę, a Wojciech Brzozowski (MOS 2 Warszawa), który także ma na koncie tytuł mistrza Europy, był drugi. Prowadzi Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa), który wyprzedza o punkt Brzozowskiego, a od Michała Polanowskiego dzielą go dwa punkty. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), na co dzień ścigający się w klasie RS:X jest na czwartej lokacie ze stratą trzech punktów do lidera.

Jedyną kobietą ścigającą się w podczas tych regat gronie zawodników Formuły Windsurfing jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która lokowała się w środku stawki, zajmując dziś 12 miejsce.

Emocje związane z kolejnymi wyścigami już we wtorek 13 czerwca. Na godzinę 11 zaplanowano pierwszy start.

 

Wyniki: http://sopoteuropeans2017.formulawindsurfing.org/results

Tagi: ERGO Hestia Championships, regaty, windsurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871