TYP: a1

Mini Transat - pierwsi żeglarze już za równikiem

piątek, 28 października 2011
Informacja prasowa

Źródło: calbudteam.com.pl
Pierwsze cztery jachty floty Mini 6.50 znajdują się już za równikiem i wejdą wkrótce w strefę pasatów, które umożliwią im szybką żeglugę w kierunku Brazylii. Całość stawki rozciąga się na przestrzeni prawie tysiąca mil morskich, a szybko zmieniające się warunki pogodowe utrudniają żeglugę.


Radek Kowalczyk znajduje się obecnie na 27 miejscu w klasyfikacji jachtów prototypowych. Żegluje w międzyzwrotnikowej strefie konwergencji, gdzie występują niewielkie układy burzowe, które mogą przynosić chwilami silny wiatr, a po przejściu burzy gwałtowny spadek jego prędkości prawie do zera.

Stawkę prowadzi David Raison. Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, powinien dotrzeć do mety w Salvador de Bahia mniej więcej za tydzień.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922