TYP: a1

Mikołajkowa zabawa ze sportowcami

środa, 4 grudnia 2013
Informacja prasowa
Fundacja Sport na Zdrowie, Fundacja Helios oraz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski zapraszają w niedzielę 8 grudnia na mikołajkowy mecz siatkówki pomiędzy drużynami żeglarzy i żużlowców oraz ich gośćmi – czołowymi siatkarzami i siatkarkami ekstraligi.

Na boisku w Hali 100-lecia Sopotu będzie można zobaczyć w akcji najlepszych zawodników z Polski i zagranicy, medalistów olimpijskich, Mistrzów Świata i Europy. Ze strony żeglarzy wystąpią m.in. Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Paweł Tarnowski, Piotr Kula, Paweł Kołodziński, ze strony żużlowców m.in.: Maciek Janowski, Krzysztof Buczkowski, Szymon Woźniak, Norbert Kościuch oraz bracia Pulczyńscy. Obie drużyny wspomagać będą siatkarze, a wśród nich: Kuba Jarosz, Paweł Rusek, Wojciech Serafin, Radosław Pana. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli marszałek Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Oprócz sportowców tego dnia pojawi się również specjalny gość – Św. Mikołaj wraz z elfami, który przybędzie na swoich ogromnych „saniach”. Jego śnieżynki będą rozdawać dzieciom słodkości, aby miały więcej sił do kibicowania. Po meczu zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnych gier, konkursów i zabaw z zawodnikami. Będzie można zobaczyć z bliska żużlowe motory, deski windsurfingowe, łódki i wiele innych gadżetów związanych z atrakcyjnymi sportami, takimi jak żeglarstwo, żużel, siatkówka, nurkowanie i innymi. Będą pokazy, upominki z autografami gwiazd, konkursy z nagrodami, zabawy i dużo, dużo atrakcji - niespodzianek.

Zapraszamy dzieci, rodziców oraz wszystkich, którzy zapragną tego dnia bawić się wspólnie z nami 8 grudnia 2013r. w godzinach: 12.00 – 16.00 Hala 100-lecia Sopotu w Sopocie, ul. Jakuba Goyki 7. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy! Nie może Was tam zabraknąć!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872