TYP: a1

Karolina Winkowska triumfuje w Wenezueli

poniedziałek, 15 czerwca 2015
Informacja prasowa | Magdalena Lasocka
Wczoraj zakończyły się zawody z cyklu Pucharu Świata w kitesurfingu na Isla De Coche w Wenezueli. Był to drugi przystanek zawodów i także drugie zwycięstwo Polki w tym roku.

Karolina w Wenezueli

Karolina Winkowska jest niekwestionowanie najlepsza polską kitesurferka. Dwukrotna Mistrzyni Świata, sześciokrotna Mistrzyni Polski, w tym roku także prezentuje fantastyczną formę.

Piotr Winkowski, ojciec Karoliny, tak podsumował jej wenezuelskie zmagania:
Zawody w Wenezueli zapowiadały się ekstra ciekawie. Po prawie trzymiesięcznej przerwie w zawodach nie znana była forma zawodników przed kolejnym starciem na przepięknej wyspie Coche, znanej z powieści Arkadego Fidlera Wyspa Robinsona, i słynącej z piaszczystych plaż i termicznych wiatrów. Karolina przed zawodami przygotowywała się na Dominikanie, a więc w tej samej strefie klimatycznej i podobnych warunkach wietrznych. Przyniosło to doskonałe rezultaty. W drodze do finału pokonała zawodniczki z Brazylii (Vieira), Wenezueli (Gonzales), Aruby (Van Westerop), a w półfinale Hiszpankę Pulido, która w pierwszej rundzie popłynęła bardzo słabo, spadając do dolnej drabinki zawodów, gdzie czekała Karolina. Półfinał z Pulido, jak zwykle był bardzo zacięty, lecz Karolina pływa w tym roku bardzo konsekwentnie i ma przebogaty repertuar trików. Finał zawodów Karolina popłynęła z Brazylijką Bruną Kaiyją i nie pozostawiała złudzeń, kto jest najlepszy - Karolina od sędziów za pięć najlepszych trików uzyskała 40 punków, a konkurentka 27. (za jeden trik można dostać maksymalnie 10 pkt.)

Karolina na podium

Bardzo się ciesze z mojego kolejnego zwycięstwa – powiedziała dziennikarzom Karolina. - Warunki były idealne, płaska woda i równy wiatr, i dlatego dziewczyny płynęły lepiej niż zwykle. Mam nadzieje, że taka forma nie opuści mnie aż do końca roku.

Trener Karoliny, Australijczyk Alexander James Lewis-Hughes, był bardzo zadowolony z nowych trików swojej podopiecznej. Pracujący nad formą Walerian Smolana z Fizjoforma również może być zadowolony z poziomu sportowego Karoliny. Team współpracujący z Karoliną to również psycholog Renata Cygan i Manager Magdalena Lasocka.

Helena Brochocka, również reprezentująca Polskę, niestety uległa w rundzie drugiej Holenderce Annelous Lammerts, która z kolei została pokonana w minifiale przez Giselę Pulido.

Karolina Winkowska walczy w tym roku o trzeci tytuł Mistrzyni Świata. W jej wysiłkach wspierają ją mecenasi: Egipt, Ford i Slinghshot.

Pośród Panów triumfował Liam Whaley, drugi był Youri Zoon trzecie miejsce zajął pięciokrotny Mistrz Świata Aaron Hadlow. W finałach zabrakło niespodziewanie ubiegłorocznego Mistrza Świata Christoph'a Tacka, który po kontrowersyjnej decyzji sędziów (kara za przeszkadzanie zawodnikowi w trakcie zawodów) odpadł w rundzie drugiej. Tack był doskonale przygotowany i zdecydowanie podium znajdowało się w jego zasięgu.

Więcej informacji o zawodach Virgin Kitesurf World Championships znajduje się na stronie organizatorów: http://www.vkwc.com

Film podsumowujący finały w Wenezueli znajduje się na: www.youtube.com/watch?v=KabtJNXO9Hk

WYNIKI KOŃCOWE VKWC Venezuela

Freestyle kobiety:

1. Karolina Winkowska
2. Bruna Kajiya
3. Gisela Pulido
4. Annelous Lammerts

Freestyle panowie:

1. Liam Whaley
2. Youri Zoon
3. Aaron Hadlow
4. David Tonijuan Colomer

Zapraszamy do kibicowania Karolinie!

Jeszcze więcej informacji znajduje się fanpage'u Karoliny na Facebooku: https://www.facebook.com/karolinawinkowska?fref=ts.
Tagi: Karolina Winkowska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876