TYP: a1

Film "Morskie opowieści" i spotkanie z Jerzym Porębskim

czwartek, 11 lipca 2013
Informacja prasowa
Specjalną atrakcją zbliżającego się 21. Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, przygotowaną przez Giżyckie Centrum Kultury jest spotkanie z Jerzym Porębskim, dyrektorem artystycznym Festiwalu „Szanty w Giżycku”, wieloletnim animatorem ruchu szantowego, autorem tekstów i kompozytorem wielu kultowych już utworów szantowych, a przede wszystkim oceanografem i podróżnikiem.

W trakcie spotkania obejrzymy wspólnie film o pracy rybaków pt. "Opowieści morskie", a wszystko to już 11 lipca 2013r. (czwartek) o godz 19. 00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury.

Jerzy Porębski jest twórcą jednej z najpopularniejszych szant "Gdzie ta Keja", którą zna chyba każdy:) Na zaśpiewanie tej oraz innych pieśni żeglarskich zapraszamy w ten weekend do Giżycka!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933