TYP: a1

Dzień otwarty Hobie Catów w Porcie Nieporęt

wtorek, 3 lipca 2012
Maciej Wójcik
14 lipca i 4 sierpnia Polskie Stowarzyszenie Klas Hobie i środowisko zapalonych miłośników katamaranów organizuje dzień otwarty Hobie Catów w Porcie Jachtowym Nieporęt.

W czasie spotkania z zainteresowanymi żeglarzami i darmowych 30-minutowych rejsów na 4 oferowanych przez naszych członków katamaranach chcemy pokazać, że poprzez katamarany można promować żeglarstwo pasjonujące, aktywne i co ważniejsze dostępne, tak finansowo jak i w sensie oferty "przyjdź, trenuj, pływaj, ścigaj się". Chcemy promować żagle jako sposób na aktywne spędzanie czasu i hobby nie koniecznie wiążące się z zakupem jachtów i wszelkimi barierami z tym związanymi.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911