TYP: a1

Dzień otwarty Hobie Catów w Porcie Nieporęt

wtorek, 3 lipca 2012
Maciej Wójcik
14 lipca i 4 sierpnia Polskie Stowarzyszenie Klas Hobie i środowisko zapalonych miłośników katamaranów organizuje dzień otwarty Hobie Catów w Porcie Jachtowym Nieporęt.

W czasie spotkania z zainteresowanymi żeglarzami i darmowych 30-minutowych rejsów na 4 oferowanych przez naszych członków katamaranach chcemy pokazać, że poprzez katamarany można promować żeglarstwo pasjonujące, aktywne i co ważniejsze dostępne, tak finansowo jak i w sensie oferty "przyjdź, trenuj, pływaj, ścigaj się". Chcemy promować żagle jako sposób na aktywne spędzanie czasu i hobby nie koniecznie wiążące się z zakupem jachtów i wszelkimi barierami z tym związanymi.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786