TYP: a1

Dni Morza równolegle z EURO

poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Dni Morza. Źródło: www.szczecin.eu
W tym roku Dni Morza w Szczecinie zaplanowane są w terminie 8-10 czerwca. Jako że wydarzenie będzie się odbywać równolegle do EURO 2012, najważniejsze imprezy zaplanowane zostały po pierwszych meczach danego dnia.


Jak co roku w programie imprezy uwzględniono m.in. koncerty, pokazy sztucznych ogni i zwiedzanie wielkich żaglowców, takich jak Kruzenstern czy Dar Młodzieży. Do Szczecina ma też przypłynąć jeden z okrętów podwodnych marynarki wojennej. W planach jest także koncert utworów Fryderyka Chopina z pokładu żaglowca “Fryderyk Chopin”. Nowością będą koncerty najlepszych DJ-ów, które mają być zorganizowane na Nabrzeżu Koksowym. Z pewnością przyciągną rzeszę młodych ludzi, spragnionych hitów muzycznych.

Źródło: www.mmszczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 October

W Krakowie odbył się pierwszy festiwal pieśni żeglarskiej "Shanties"; organizatorem festiwalu był Młodzieżowy Klub Morski "Szkwał". Festiwalowy konkurs wygrał zespół Jerzego Pawełczyka - "Yogiego", głównego inicjatora imprezy.
piątek, 23 października 1981
Dr David Lewis na stalowym slupie "Ice Bird" wyruszył z Sidney w samotny rejs dookoła Antarktydy. Po awarii (wywrotce i złamaniu masztu i wielu innych uszkodzeniach jachtu) pod awaryjnym ożaglowaniem dotarł do amerykańskiej stacji polarnej Palmer. W nastę
poniedziałek, 23 października 1972