TYP: a1

Delphie 24 powalczą o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski

czwartek, 28 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
W najbliższy weekend (30-31.08.2014) załogi klasy Delphia 24 OD pojawią się w Wielkopolsce. Rywalizacja o Puchar Jacht Klubu Wielkopolski odbędzie się na wodach Jeziora Kierskiego w poznańskim Kiekrzu. Impreza odbywa się pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. Regaty te są jednocześnie przedostatnim w tym sezonie startem zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski.

Delphia
Zdjęcie ze startu w Mistrzostwach Polski podczas Volvo Gdynia Sailing Days
Fot. Bartosz Modelski

Wciąż nie ma pewności, kto w tym roku zostanie zdobywcą Pucharu Polski. Aktualnym liderem jest ubiegłoroczny zwycięzca, Paweł Oskroba i Vectra Sailing Team, ale tuż za nim plasuje się załoga Apotex’u z Pawełem Tarnowskim za sterem. O dobre miejsce walczy też m.in. załoga Ingdygo z Piotrem Kowalewskim, tuż za nimi Piotr Kędziora i Cellfast Team oraz Marcin Pietrzak i Auto Podlasie. Wszystkie trzy zespoły dzielą minimalne różnice punktowe, ale dla załogi Indygo będzie to start na własnym podwórku.

- Do końca tego sezonu pozostały jeszcze dwa starty, w Kiekrzu i Powidzu. Ten pierwszy jest na naszym terenie, znamy miejsce, więc mamy nadzieję, że będzie dobrze. Musimy też dobrze oznaczyć akwen, aby inne załogi nie miały kłopotów z mieliznami, glonami, bo trochę tego przybyło w trakcie wyjątkowo w tym roku upalnego lata – obiecywał po Mistrzostwach Polski w Gdyni Rafał Trzciński z załogi jachtu Indygo reprezentującego barwy Jacht Klubu Wielkopolski.

W tym sezonie, obok załogi Indygo, w pucharowych startach pojawiły się jeszcze dwie inne załogi JKW Poznań: Mariusz Trzciński z załogą na POL 27 (Chocolissimo Gang) i Wojciech Bromka z załogą na POL 16, które mamy nadzieję zobaczyć również na ich rodzimym terenie.

W Poznaniu zaplanowano 8 wyścigów pucharowych. Rywalizować będą też zaproszeni goście, gdyż w programie znalazły się także wyścigi VIP’ów – VIP Race.

RAMOWY PROGRAM REGAT

Sobota 30.08.2014 r.

8:00-9:30 - Rejestracja zgłoszeń.
10:30 - Otwarcie regat, odprawa sterników.
11:30 - Wyścigi
Po zakończeniu wyścigów pucharowych rozegrane zostaną wyścigi z obsadą zaproszonych gości.
19:00 - Zakończenie i nagrody dla uczestników VIP Race (na terenie Jacht Klubu Wielkopolski)

Niedziela 31.08.2014 r.

10:00 - Wyścigi
16:00 - Uroczyste zakończenie regat

Więcej informacji odnośnie regat i samej klasy Delphia 24OD znaleźć można na stronie Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24 - delphia24.pl i profilu Facebook (SRD24OD).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520