TYP: a1

Biznes Liga Żeglarska wraca na sopockie wody

piątek, 25 sierpnia 2017
Informacja prasowa

W najbliższą sobotę 26 sierpnia na wody wokół sopockiego molo powraca Biznes Liga Żeglarska. Na liście startowej tym razem sześć załóg, przedstawicieli rozmaitych biznesów z różnych części polski. Nowym partnerem Ligi została Olivia Business Centre, która do rywalizacji wystawi również swoją załogę, w której składzie zobaczymy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza.

- Nasz medalista olimpijski nie będzie sternikiem załogi OBC, gdyż Liga z założenia jest amatorska i profesjonaliści nie mogą sterować. Niemniej jednak podpowiedzi mistrza na pewno będą wielkim wzmocnieniem dla załogi. Takie przypadki mieliśmy już we wcześniejszych edycjach, gdzie członkiem załogi był chociażby Zbigniew Gutkowski. Załogi wspierane przez najlepszych żeglarzy zawsze należą do faworytów, ale nie jest powiedziane, że muszą zwyciężać. Ja osobiście liczę na zespół D.A.D / Security Expert, który wystartuje w Lidze po raz czwarty z rzędu i to doświadczenie na pewno zaprocentuje. – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting , organizator Ligi.

 

Tym razem rozgrywki będą prowadzone w jednej grupie, więc wszystkie cztery rundy będą miały taką samą punktację. Ta z drużyn, która uzbiera najwięcej punktów po ostatniej rundzie 1 października zostanie mistrzem Biznes Ligi Żeglarskiej i odbierze okazałe trofeum przechodnie. Zakończenie Ligi odbędzie się już tradycyjnie podczas imprezy wieńczącej sezon żeglarski, czyli Sopot Wave. Na starcie poza wspomnianą Olivia Business Centre i D.A.D / Security Systems zobaczymy takie firmy jak Atena czy Argocard.

 

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

 

 

Tagi: Biznes Liga Żeglarska, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877