TYP: a1

Anna Weinzieher kontynuuje znakomitą passę na Majorce

środa, 3 kwietnia 2013
Informacja prasowa
foto_Wojciech Artyniew_Archiuwum KB PZZ_Anna Weinzieher
Archiwum Kredyt Banku/PZŻ; autor: Wojciech Artyniew
Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa) zajęła odpowiednio 9 i 3 miejsce w trzecim i czwartym wyścigu odbywających się w hiszpańskiej Palma de Mallorca regatach pucharu świata w żeglarstwie. Do rywalizacji przystąpili dziś zawodnicy klasy 49er. Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim (AZS AWFiS Gdańsk) po 4 biegach zajmują wysokie, siódme miejsce.

Warunki wietrzne zmieniły się diametralnie w porównaniu do pierwszego dnia regat. Wiatr osłabł, zmniejszyła się fala, co sprawiło, że żegluga była dużo bardziej taktyczna. Bardzo istotnym elementem był start, który musiał być idealny, aby można było nawiązać walkę o najwyższe pozycje.

Znakomitą formę utrzymuje Anna Weinzieher w klasie Laser Radial. Niezależnie od warunków żegluje bardzo pewnie utrzymując się w każdym biegu w czołówce. Po czterech wyścigach awansowała na 8 pozycję. Dobry dzień zaliczyła również Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która dwukrotnie była szósta i awansowała na 18 miejsce. Niepokonana pozostaje reprezentantka Wielkiej Brytania Alison Young.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy w klasie 49er. Wczoraj z powodu zbyt silnego wiatru organizatorzy przełożyli wyścigi na dzień dzisiejszy. Bardzo dobry początek zaliczyli olimpijczycy z Londynu Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński dopływając do mety w pierwszych wyścigach na pozycjach 2 i 5. Niestety wywrotka w wyścigu trzecim sprawiła, iż po 3 biegach zajmowali dalsze miejsce. W czwartym wyścigu klasy 49er Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim zajęli ponownie 2 miejsce i w klasyfikacji generalnej są na bardzo dobrym 7 miejscu. Druga polska załoga Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) zajmują 21 pozycję.
foto_Wojciech Artyniew_Archiwum KB PZZ_Lukasz Przybytek_Pawel Kolodzinski
Archiwum Kredyt Banku/PZŻ; autor: Wojciech Artyniew


Słabszy dzień zaliczyły zawodniczki klasy 470. Żeglujące rewelacyjnie wczoraj Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin) dziś dopływały do mety w drugiej i trzeciej dziesiątce i w klasyfikacji generalnej spadły na 10 miejsce. W pierwszym wyścigu załoga zaliczyła falstart i musiała wracać samotnie na linię startu, a w drugim błąd techniczny kosztował utratę bardzo wysokiej ósmej lokaty.

W klasie Finn Piotr Kula (BTŻ Biskupec) żeglował również w drugiej dziesiątce w wyniku czego spadł o dwie pozycje i zajmuje 10 miejsce.

Z dzisiejszego dnia nie będzie zadowolony Kacper Ziemiński. Dwa słabsze wyścigi zepchnęły zawodnika SEJK Pogoń Szczecin na 15 pozycję w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze i równo żegluje Aleksander Arian. Młody zawodnik Sailing Team Rzeszów dwa razy finiszował koło 15 miejsca, co daje mu dużą szansę na awans do finału.

Regaty o Puchar Księżniczki Zofii zakończą 6 kwietnia wyścigi medalowe, w których mamy nadzieje zobaczyć jak najwięcej zawodników z Polski.

Zapraszamy do śledzenia wyników na: www.trofeoprincesasofia.org. Relacje można znaleźć na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego www.pya.org.pl oraz na facebooku www.facebook.com/polsailing.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956