TYP: a1

40 edycja regat Puchar Prezydenta Sopotu startuje w piątek

czwartek, 6 czerwca 2019
Ewa Górska/ www.zeglarski.info

Puchar Prezydenta Sopotu to najstarsza windsurfingowa impreza rozgrywana na akwenie morskim. Organizatorem  jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.  W tym roku regaty odbędą się w dniach 7-9 czerwca i będzie to już 40 edycja zawodów, które są starsze niż sam Sopocki Klub Żeglarski.

[t][/t] [s]Fot. SKŻ Ergo Hestia Sopot[/s]

Regaty rozgrywane są od „zawsze” i są najstarszą cykliczną imprezą windsurfingową w kraju. Skład klas rywalizujących w regatach powiększał się przez lata, na początku była to tylko „jakaś” deska z żaglem. Prekursor windsurfingu w Polsce Ryszard Cybulski wspomina:

- Puchar Prezydenta Sopotu w 1979 roku - to były pierwsze regaty na morzu. Pamiętam, że były rozgrywane na lewo od sopockiego molo. Regaty były organizowane przez tych samych ludzi, którzy później zakładali klub. Były widowiskowe i obserwowane przez tłumy. Ścigaliśmy się w formule otwartej. Każdy na takim sprzęcie jaki miał.

W tym roku regaty rozegrane zostaną w klasach: RS:X, RS:X Juniorzy, Techno293, Raceboard, UKS BT 4.0, Windfoil Open i Kitefoil Open. Trasa regat ustawiona będzie przy sopockim molo, tak więc wyścigi będą doskonale widoczne dla kibiców. Planowane jest rozegranie 9 wyścigów, z wyjątkiem klas Kitefoil i Windfoil, dla których przewiduje się 27 wyścigów. Start wyścigów w piątek - godz. 12, w sobotę i niedzielę - godz. 11.

 

Partnerami regat są miasto Sopot, Ergo Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. 

 

Strona regat: http://pps.skz.sopot.pl/

Zawiadomienie o regatach: http://skz.sopot.pl/files/4/5cd30d67c8807.pdf

Tagi: regaty, Puchar Prezydenta Sopotu
TYP: a3
0 0
Komentarze