TYP: a1

35 MŚ Klasy Micro HANSAWORLD 2011: dzień drugi

czwartek, 18 sierpnia 2011
Marcin Celmerowski

Fot. Andrzej Marcjanik, oficjalny serwis prasowy Klasy Micro, press boat
Wczoraj (17.08.2011) rozegrano dwa z zaplanowanych trzech wyścigów. Siła wiatru przez cały dzień od 0-2 Bf. Częste zmiany wiatru, padający deszcz towarzyszyły wielokrotnym próbom ustawienia trasy.


W obu wyścigach w większości Polacy umocnili swoje pozycje. POL 77 TOYOTA-NINA Piotra Tarnackiego przypływa odpowiednio na pierwszym i trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Polacy powiększyli swoją przewagę nad kolejnym w klasyfikacji generalnej jachtem proto RUS-177 Leonidsa Cerninsa. Przewaga wzrosła również nad ubiegłorocznymi mistrzami świata RUS-1117 BIOGES Andrewa Billa. Rosjanie tracą aż 20 punktów zajmując w chwili obecnej ósme miejsce w klasyfikacji generalnej.

W dywizji cruiser, POL 155 TOYOTA ŁÓDŹ NASSAU Marcina Celmerowskiego oraz POL 125 WOJOWNIK Rafała Moszczyńskiego konsekwentnie powiększają przewagę nad konkurentami. POL 155 TOYOTA ŁÓDŹ NASSAU prowadzi w cruiserach i zajmuje wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. POL 125 traci dwa punkty do POL 155 i zajmuje drugie miejsce w cruiserach i dziesiąte w klasyfikacji generalnej.

Kolejne cruisery zajmują: POL 80 ALTER EGO Macieja Grodzkiego – piąte miejsce, POL 95 FLEXPOL Witolda Reszkowskiego – szóste miejsce, POL 169 HAKUNA MATATA Pawła Bogdana – miejsce trzynaste i POL 170 ELO BAZA Marcina Mazura – miejsce dwudzieste.

Dużą niespodziankę przynosi załoga POL 133 AUTO PODLASIE Majki Dembowskiej. Po czterech wyścigach zajmują trzecie miejsce z bezpieczną przewagą nad kolejnym cruiserem.

W racerach prowadzi w dalszym ciągu POL 90 STAWO Grzegorza Banaszczyka zajmując dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety wczorajszy dzień nie był najlepszy dla POL 720 mBank Roberta Janiszewskiego. Ubiegłoroczny zwycięzca w dywizji cruiser zajmuje na chwilę obecną szóste miejsce w racerach. Trzeci polski racer – POL 85 BARBA Leszka Wojnara zajmuje dwunaste miejsce.

Po czterech wyścigach Polacy odnoszą duży sukces. Aż cztery Polskie załogi w trzech dywizjach mieszczą się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej! Na dzień dzisiejszy, na 12:00 zaplanowano start do długiego wyścigu (long distance). Warunki pogodowe: świeci słońce, siła wiatru 2 Bf.

Galerie zdjęć oraz wyniki na stronie www.microclass.pl

PTRKM Marcin Celmerowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877