TYP: a1

35. MŚ Klasy Micro: Dobry początek Polaków

środa, 17 sierpnia 2011
Marcin Celmerowski

Fot. oficjalny serwis prasowy Klasy Micro
Wczoraj po czterogodzinnych oczekiwaniach w deszczowej i bezwietrznej pogodzie na dogodne warunki, udało się rozegrać dwa z dwóch zaplanowanych na ten dzień wyścigów.


Ciasno ustawiona trasa i korzystniejsza pozycja spod statku komisji skutkowała falstartami generalnymi w obu wyścigach. Pierwszy wyścig odbył się przy słabym i zmiennym wietrze. W drugim wyścigu siła wiatru zwiększyła się do 3 Bf.

W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu prowadzi załoga POL 77 TOYOTA-NINA: Piotr Tarnacki, Rafał Becker, Krzysztof Mongird. W dywizji racer na prowadzeniu POL 90 STAWO: Grzegorz Banaszczyk, Witold Czarnecki, Mikołaj Chodubski. Trzecie miejsce w racerach zajmuje druga polska załoga: POL 720 mBank: Robert Janiszewski, Jakub Bączek, Bartek Szymik.

W cruiserach prowadzi POL 155 TOYOTA ŁÓDŹ NASSAU: Marcin Celmerowski, Adriana Konarzewska, Wojciech Moczkowski. Drugie miejsce zajmuje POL 125 WOJOWNIK: Rafał Moszczyński, Krystian Moszczyński, Natalia Moszczyńska. Trzecie miejsce z tą samą ilością punktów co załoga RUS 143 VISHENKA, zajmuje załoga POL 95 FLEXPOL: Witold Reszkowski, Adam Skurosz, Justyna Wójcik.

Pozostałe polskie załogi zajęły również wysokie miejsca. Załoga POL 133 AUTO PODLASIE Majki Dembowskiej, zajmuje bardzo wysokie jak na cruisera, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej w pierwszym wyścigu. W drugim młoda, warszawska załoga zalicza niestety falstart. Piąte miejsce po dwóch wyścigach zajmuje POL 80 ALTER EGO Macieja Grodzkiego.

Na dzisiaj zaplanowane są 3 krótkie wyścigi. Start do pierwszego wyścigu o 12:00.

Galerie zdjęć oraz wyniki na stronie www.microclass.pl

PTRKM Marcin Celmerowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971