TYP: a1

35. MŚ Klasy Micro: Dobry początek Polaków

środa, 17 sierpnia 2011
Marcin Celmerowski

Fot. oficjalny serwis prasowy Klasy Micro
Wczoraj po czterogodzinnych oczekiwaniach w deszczowej i bezwietrznej pogodzie na dogodne warunki, udało się rozegrać dwa z dwóch zaplanowanych na ten dzień wyścigów.


Ciasno ustawiona trasa i korzystniejsza pozycja spod statku komisji skutkowała falstartami generalnymi w obu wyścigach. Pierwszy wyścig odbył się przy słabym i zmiennym wietrze. W drugim wyścigu siła wiatru zwiększyła się do 3 Bf.

W klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu prowadzi załoga POL 77 TOYOTA-NINA: Piotr Tarnacki, Rafał Becker, Krzysztof Mongird. W dywizji racer na prowadzeniu POL 90 STAWO: Grzegorz Banaszczyk, Witold Czarnecki, Mikołaj Chodubski. Trzecie miejsce w racerach zajmuje druga polska załoga: POL 720 mBank: Robert Janiszewski, Jakub Bączek, Bartek Szymik.

W cruiserach prowadzi POL 155 TOYOTA ŁÓDŹ NASSAU: Marcin Celmerowski, Adriana Konarzewska, Wojciech Moczkowski. Drugie miejsce zajmuje POL 125 WOJOWNIK: Rafał Moszczyński, Krystian Moszczyński, Natalia Moszczyńska. Trzecie miejsce z tą samą ilością punktów co załoga RUS 143 VISHENKA, zajmuje załoga POL 95 FLEXPOL: Witold Reszkowski, Adam Skurosz, Justyna Wójcik.

Pozostałe polskie załogi zajęły również wysokie miejsca. Załoga POL 133 AUTO PODLASIE Majki Dembowskiej, zajmuje bardzo wysokie jak na cruisera, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej w pierwszym wyścigu. W drugim młoda, warszawska załoga zalicza niestety falstart. Piąte miejsce po dwóch wyścigach zajmuje POL 80 ALTER EGO Macieja Grodzkiego.

Na dzisiaj zaplanowane są 3 krótkie wyścigi. Start do pierwszego wyścigu o 12:00.

Galerie zdjęć oraz wyniki na stronie www.microclass.pl

PTRKM Marcin Celmerowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881