TYP: a1

Trener windsurfingu z Sopotu zawieszony po wypadku na Sardynii

czwartek, 7 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Są pierwsze konsekwencje wypadku na Sardynii, w którym brali udział podopieczni Sopockiego Klubu Żeglarskiego, uczestnicy obozu szkoleniowego. Zawieszony w klubie został trener, który się nimi opiekował.


W wypadku został poszkodowany 16-letni Alexander. Fot. SKŻ Sopot


Do wypadku doszło 31 marca, na dzień przed zakończeniem obozu. Ośmiu młodych żeglarzy wracało z imprezy kończącej wyjazd. Samochód, którym jechali, dachował. Jeden z pasażerów został ciężko ranny i wciąż przebywa w szpitalu we Włoszech.
Busem kierował niezwiązany z klubem znajomy trenerów windsurfer Rafał K. Po wypadku mężczyzna uciekł, bo – jak podają media - wcześniej pił alkohol. Jak informują portale internetowe na Sardynii, na jednym z zakrętów samochód wpadł w poślizg i dachował, uderzając w przydrożny słup. 16-letni Alexander został ciężko poszkodowany. Rafał K. odpowie przed włoskim sądem za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy rannym.

Piotr Hlavaty, komandor sopockiego klubu żeglarskiego podkreśla w rozmowie z Radiem Gdańsk, że sprawca wypadku bezprawnie wsiadł za kierownicę zabierając kluczyki bez zgody trenera opiekującego się grupą . Trener, który nie dopilnował samochodu, został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy.
Tagi: wypadek, windusrfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933