TYP: a1

Tajlandia karze palaczy

poniedziałek, 13 listopada 2017
Redakcja/MF

Plaża, drink i papierosik? Zapomnijcie o takim zestawie, przynajmniej w Tajlandii. Ten miły kraj wprowadza nowe regulacje dotyczące turystów. Wśród nich jest zakaz palenia na plażach.

[t]Plaża Patong[/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Pomysł wprowadzenia nowej regulacji powstał po tym, jak na 2,5-kilometrowym odcinku plaży Patong na wyspie Phuket znaleziono ponad 60 000 niedopałków papierosów. Tajlandczycy tupnęli noga i postanowili ukrócić działalność, która rujnuje ich rajskie krajobrazy. Dlatego też od 1 listopada na wybranych 24 tajskich plażach obowiązuje zakaz palenia. To na razie faza testowa nowej regulacji, a od 1 lutego 2018 r. zakaz ma obowiązywać na wszystkich plażach w kraju.

Pilotaż będzie polegał na tym, że w ciągu tych trzech miesięcy trwać będzie kampania informacyjna dotycząca zakazu, ale ci, którzy sięgną po dymka siedząc na ręczniczku nie będą karani. Jednak po zakończeniu pilotażu nie ma co liczyć na łagodność  - palaczy czekają surowe kary, dochodzące nawet do 100 tys. batów (około 11 tys. zł), lub roku więzienia. Nowe prawo będzie zakazywać także jakiegokolwiek śmiecenia na plażach

Na plażach pojawią się znaki informujące o zakazie w kilku językach, aby turyści mieli szansę zapoznania się z nowym prawem. Na części plaż powstaną specjalnie wyznaczone miejsca, gdzie będzie można zapalić bez narażania się na karę.

 

Tagi: plaża, palenie, zakaz, turyści, Tajlandia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 July

"Geronimo" bije rekord dookoła Australii (17 dni, 13 godzin, 32 minuty, 39 sekund).
czwartek, 7 lipca 2005
Na Oceanie Południowym zaginął podczas regat Vendee Globe Gerry Roufs na "Groupe LG".
poniedziałek, 7 lipca 1997
Z kanadyjskiego portu Victoria na Pacyfik wyruszył Kanadyjczyk Jon Claus Voss na jachcie o nazwie "Tilikum"; po przepłynięciu trzech oceanów zakończył podróż w Londynie.
niedziela, 7 lipca 1901
"Mari Cha IV" bije rekord przejścia trasy San Francisco - Hawaje z czasem 5 dni, 5 godzin, 43 minuty, 30 sekund.
środa, 7 lipca 2004
W Greenwich królowa Elżbieta II nadaje tytuł szlachecki Francisowi Chichesterowi.
niedziela, 7 lipca 1968