TYP: a1

Pomoc dla Olka

czwartek, 17 marca 2016
Redakcja/MF
Możesz pomóc najsłynniejszemu kajakarzowi świata. Aleksander Doba w maju zamierza wyruszyć w swoją trzecią samotną transatlantycką podróż. Właśnie ogłosił zbiórkę na ten cel.

Aleksander Doba, kajak

Tym razem 70 letni (9 września, w swoje urodziny kajakarz chce zakończyć wyprawę), Aleksander Doba zamierza przepłynąć Atlantyk drogą północną, z Nowego Jorku do Lizbony. Jeśli mu się to uda, będzie pierwszym Polakiem i pierwszym człowiekiem w historii, który tego dokona. To wyjątkowa, trudna, ale ekscytująca wyprawa. Założenia są takie, jak przy poprzednich eskapadach – pokonać trasę samodzielnie, samotnie, bez pomocy z zewnątrz, tylko korzystając z siły własnych mięśni. I tego samego kajaka, który Olkowi towarzyszył przy poprzednich wyprawach.
Koszt wyprawy to 400 tys. złotych. Jak twierdzi Aleksander Doba, ogromną część tej kwoty stanowią koszty związane z wykupieniem, wyposażeniem i ubezpieczeniem kajaka. Dużą część już udało się teżzebrać. Potrzebnych jest jeszcze ok. 50 tys. zł na doposażenie kajaka, m. in. w odsalarkę, panele słoneczne czy system ostrzegania.

Aleksandra Dobę można wspomóc za pośrednictwem strony www.polakpotrafi.pl
Tagi: Aleksander Doba, wyprawa, kajak, samotnik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 January

Pod Portobello w Panamie umiera sir Francis Drake; początkowo korsarz w służbie królowej Elżbiety I; odbył podróż dookoła świata w kierunku zachodnim ("Golden Hind"). W 1581 r. otrzymał tytuł szlachecki, później w 1587 r. rozbił flotę hiszpańską, przygoto
niedziela, 28 stycznia 1596