TYP: a1

Podmorski hotel zaprojektowany przez Polaków

poniedziałek, 7 listopada 2011
Na Malediwach stanie podwodny hotel w kształcie dysku, który zostanie zaprojektowany i wybudowany przez firmy z Trójmiasta. Wcześniej przy deptaku w Redłowie zlokalizowany będzie jego prototyp. Budowa hotelu to ogromna szansa dla wielu pomorskich firm.

Firma Deep Ocean Technology z Gdyni wraz z współpracującymi z nią firmami z Trójmiasta stworzą hotel, który częściowo zanurzony będzie w wodzie. Water Discus Hotel ma zostać zbudowany częściowo po wodą w pobliżu rafy koralowej Oceanu Indyjskiego, którą dostarczałaby niezwykłych widoków mieszkańcom hotelu. Obiekt będzie w ciągu doby wykonywał jeden obrót wokół własnej osi, aby wszyscy goście mogli podziwiać rafę ze swoich pomieszczeń. Na zewnątrz hotelu będą umieszczone kamery transmitujące podwodny obraz na ekrany w hotelowym lobby.


UNDERWATER HOTEL from Pawel Podwojewski on Vimeo.

TYP: a3

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 kwietnia

Na "Down Star" zakończył rejs dookoła świata George Fairle.
wtorek, 27 kwietnia 1965
Odbył się w Warszawie Zjazd Delegatów YKP; zjazdowi przewodniczył Ludwik Szwykowski, jeden z założycieli YKP. Na zjeździe wybrano nowy zarząd z prezesem Bronisławem Barylskim na czele.
niedziela, 27 kwietnia 1947
W Warszawie umiera Antoni Dobrowolski (urodzony w 1872 r.) profesor, geograf, uczestnik wyprawy arktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do powstania pierwszej polskiej stacji artycznej na Wyspie Niedźwiedziej.
wtorek, 27 kwietnia 1954
Urodził się Samuel Morse, twórca alfabetu Morse'a.
środa, 27 kwietnia 1791
Na Filipinach w walce z tubylcami ginie Ferdynand Magellan.
sobota, 27 kwietnia 1521