TYP: a1

Konkurs Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

środa, 25 maja 2016
Informacja prasowa
Chorwacka Wspólnota Turystyczna chce namówić turystów z ponad 20 krajów do wzięcia udziału w zabawie, która ma nie tylko promować Chorwację jako idealne miejsce na upragniony wypoczynek, ale też zainspirować ich do kreatywnego podejścia do wakacji. W mediach społecznościowych ruszyła kampania „Out of Office” oraz konkurs dla fanów beztroskich wakacji.Nagrodą w konkursie będzie rejs po Adriatyku dla 4 osób wraz kapitanem i kucharzem do dyspozycji pasażerów. Głównym zadaniem, jakie będzie stało przed uczestnikami jest stworzenie kreatywnej automatycznej odpowiedzi zwrotnej, czyli tak zwanego autorespondera. Zwycięzca zostanie wybrany z pośród przedstawicieli ponad 20 krajów biorących udział w zabawie. Konkurs trwa do 31 maja.

Za mistrza tworzenia autorespondera uważany jest Dan Kois, dziennikarz magazynu Slate, który dzięki poetyckim opisom swoich wyjazdów, zyskał sobie sporą rzeszę fanów. Jego twórczość została opisana w artykule New York Times i stała się internetową sensacją. Kolejnym specjalistą jest Michael Hann z The Guardian, którego wiadomości zwrotne znane były z uszczypliwych uwag skierowanych w stronę pracowników firm PR oraz agencji artystycznych. Organizując konkurs „Out of Office” Chorwacka Wspólnota Turystyczna chce nawiązać do tego motywu, zachowując przy tym pozytywny przekaz.

Ku inspiracji, na stronie konkursu zostały umieszczone przykłady wiadomości zwrotnych, opisujące przede wszystkim wakacje w Chorwacji – pływanie po spokojnych wodach Adriatyku, czy relaksujący wypoczynek w sielskiej wiosce w głębi kraju. Uczestnicy konkursu mają zupełną dowolność w tworzeniu swojego zgłoszenia – a ich jednym zadaniem jest wywołanie uśmiechu na twarzy odbiorcy.

Kampania „Out of Office” skierowana jest do odbiorców z 20 krajów i opiera się na wykorzystaniu działań digital i social media. Równocześnie na 12 rynkach będą prowadzone działania public relations. W Polsce do współpracy zaproszono Agnieszkę i Wojciecha Tyluś, autorów bloga Crolove.pl i tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu Zlatna Penkala (Golden Pen – Top Journalist Award) w kategorii najlepszy blog.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronach Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej oraz na stronie konkursu „Out of Office”.

Tagi: konkurs, Chorwacja, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942