Kolejne przygody pirata Rabarbara w formie audiobooka

wtorek, 16 września 2014
Informacja prasowa
Na rynku ukazała się kolejna część niesamowitych przygód pirata Rabarbara w wersji do słuchania - audiobook.



W trzeciej części przygód Rabarbar, w towarzystwie szczura pokładowego Apolla, wyrusza w rejs dookoła świata. Sława Rabarbara sięga daleko, więc gdziekolwiek pirat przypłynie na swojej łajbie z żaglem pomalowanym w kwiaty, wszędzie witają go z nadzieją na pomoc w rozwiązaniu lokalnych konfliktów. Rabarbarowe pomysły bywają przyczyną wielu zabawnych sytuacji i powodują wybuchy niekontrolowanego śmiechu.

Książki o Rabarbarze, ilustrowane przez Edwarda Lutczyna, powstały w latach osiemdziesiątych, zdobywając niebywałą popularność, do czego przyczyniało się czytanie w radiu, adaptacje sceniczne i adaptacja telewizyjna. Zabawny, swojski pirat stał się postacią kultową, a dowcipne cytaty z książek weszły do codziennych rozmów.

Jeśli jeszcze nie znacie Rabarbara, to najwyższy czas, aby zaprzyjaźnić się z tym niezwykle sympatycznym piratem.

"Burzliwe dzieje pirata Rabarbara" zdobyły nagrodę w konkursie Czytelnika i zostały wydane po raz pierwszy z ilustracjami Edwarda Lutczyna w 1979. Po sukcesie książki powstały "Dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara", które ukazały się w 1986 r. (wyróżnione w XI edycji Premio Europeo di Letteratura Giovanile "Pier Paulo Vergerio" (Padwa 1987). "Jeszcze dalsze dzieje pirata Rabarbara" zostały napisane 1987 i zilustrowane, jednak książka wówczas nie została wydana.

Fragmentów audiobooka można posłuchać od 8 do 19 września w Pierwszym Programie Polskiego Radia o godzinie 19.45, w audycji "Radio Dzieciom".

Więcej informacji na stronie www.wydawnictwobis.com.pl.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 kwietnia

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601