TYP: a1

Jakie buty na żagle?

czwartek, 10 maja 2018
Informacja prasowa

Istotnym elementem żeglarskiego ubioru jest funkcjonalne obuwie. Czym kierować się przy zakupie idealnej pary? Przygotowaliśmy kilka praktycznych porad.

Przede wszystkim obuwie powinno być dostosowane do specyficznej nawierzchni pokładu łodzi.

Na mokrej i śliskiej powierzchni kluczowym kryterium jest dobra przyczepność, której nie dają zwykłe buty sportowe. Dobre buty zapewnią nam zwrotność i szybkośc ruchu i uchronią przed niebezpiecznym upadkiem. Obuwie Helly Hansen jest wyposażone w specjalne gumowe podeszwy z kanalikami odprowadzającymi wodę i zasysającymi polami zwiększonej przyczepności. Guma podeszwy nie pozostawia brudnych śladów na powierzchni pokładu.

Warto postawić na specjalnie zaprojektowaną oddychającą tkaninę, która zapewni maksymalny komfort użytkowania. Taka tkanina nie zmieni kształtu po zamoczeniu i błyskawicznie wysycha.

W obuwiu Helly Hansen stosuje się specjalne syntetyczne rusztowanie – Swift Frame – bezszwowa mcna tkanina rusztowania zapobiega odkształcaniu się konstrukcji. 

Woda sprzyja rozwojowi bakterii – w obuwiu Helly Hansen zapobiega temu specjalna wyściókka Serdia Clarino, która ma właściwości antybakteryjne.

I wreszcie buty żeglarskie powinny też dobrze wyglądać podczas spacerów po lądzie. Wzornictwo Helly Hansen sprawdzi się w każdej letniej stylizacji

Tagi: Helly Hansen, obuwie, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 sierpnia

W Cowes z okazji 150.lecia Pucharu Ameryki zorganizowano jubileuszowe regaty, w których wystartowało 208 jachtów z różnych epok, a zwyciężył "Stealth" w czasie o prawie 5 godzin lepszym niż czas jachtu "America" z 1851 r.
środa, 22 sierpnia 2001
Zmarł Kpt. Antoni Ledochowski, jedna z legendarnych postaci polskiego żeglarstwa, wykładowca Szkoły Morskiej w Tczewie, potem w Gdyni, autor m.in. doskonałych podręczników z astronawigacji
czwartek, 22 sierpnia 1974
Zmarł Eugeniusz Kwiatkowski, m.in. twórca Gdyni i Centralnego Okręgu Przemysłowego
czwartek, 22 sierpnia 1974
Start do wokółziemskiego rejsu Bernarda Moitessiera na "Joshua"
czwartek, 22 sierpnia 1968
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem zakończył rejs na Spitsbergen (po przebyciu 4905 Mm); był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe
wtorek, 22 sierpnia 1967
Na jachcie "Anahita" wyruszył w rejs dookoła świata Louis Bernicot; rejs zakończył się pełnym sukcesem, przy czym odbył sie on bez jakiejkolwiek poważniejszej awarii
sobota, 22 sierpnia 1936