TYP: a1

Jacht, który woził Pink Floyd jest na sprzedaż

piątek, 29 września 2017
Redakcja/MF

Evrika, jacht należący niegdyś do jednego z członków legendarnej grupy Pink Floyd jest na sprzedaż. Piękną łódź modelu Swan 65 można kupić za 450 tys. funtów.

Evrika została zbudowana w 1982 roku według projektu Sparkman&Stephens i miała tylko trzech właścicieli. Przez 25 lat właścicielem jachtu był Rick Wright, jeden z założycieli i klawiszowiec grupy Pink Floyd. Muzyk kupił go w 1984, tuż po tym, jak utworzył zespół Zee. Po wydaniu albumu zespołu, Identity, który sam Wright uznał potem za pomyłkę, członkowie Pink Floyd żeglowali na Evrice po greckich wyspach (być może to właśnie ten rejs skłonił ich do reaktywacji grupy). Wright był żeglarzem entuzjastycznym i często żeglował Evriką po Morzu Śródziemnym i Karaibach, słynąc ze swojej gościnności i przyjęć wydawanych na jachcie.

Ostatni i obecny właściciel Evriki, Richard Litlle, kupił ją pięć lat temu. Tekowy pokład Evriki został odnowiony w 2007 roku. W 2012 jacht przeszedł renowację ale wciąż zawiera wiele oryginalnych elementów.

 

Tagi: Evrika, Swan 65, Pink Floyd, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922