TYP: a1

Egzotyczne wakacje – gdzie jechać w 2016 roku?

wtorek, 14 czerwca 2016
Artykuł sponsorowany
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają w dalekie podróże. Wśród wakacyjnych destynacji Polaków popularne stają się egzotyczne kierunki, które powoli detronizują Bułgarię, Grecję czy Egipt. Aby podjąć decyzję, gdzie jechać na tegoroczne wakacje, przybliżymy egzotyczne kierunki, które turyści biura Dreamtours.pl wybierali w 2015 r.


Na czołowym miejscu turystycznych kierunków znalazły się Malediwy. To państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim wybierają zwykle nowożeńcy i zakochane pary, które chcą cieszyć się uczuciem w rajskim otoczeniu. Wakacje na Malediwach to rozkosz dla zmysłów. Białe plaże i podwodny świat olśniewających raf koralowych czynią ten krajobraz niezastąpionym, który na długo zostaje w pamięci. Gospodarka kraju opiera się na turystyce, dlatego cały sektor jest doskonale zorganizowany i pomocny dla każdego turysty. Wspaniałe ogrody otaczają kameralne kurorty, co pozwala na maksymalny relaks i odpoczynek. Pomogą w tym salony masażu i SPA, które działają niemal przy każdym ośrodku, a nawet na plaży. Malediwy to głównie plażowanie – ze względu na rozmiar państwa nie ma tam dużych ośrodków miejskich.

Kolejną propozycją są wczasy na Dominikanie. Tę niebiańską wyspę pokochacie za karaibską roślinność, lazurowo-niebieskie morze i białe plaże. Krajobraz jak z najlepszych katalogów reklamowych. Turyści pełnymi garściami korzystają z dobrodziejstw, jakie oferują tutejsze kurorty – nurkowanie, golf, SPA i gabinety odnowy, świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Na Dominikanie odnajdą się z pewnością spragnieni wrażeń i szalonych imprez turyści. Życie nocne właściwie się tutaj nie kończy, a jedynie nad ranem jest kilkugodzinna przerwa. Nie oznacza to, że Dominikana to kierunek wyłącznie dla imprezowiczów. Ze względu na walory krajobrazowe miejsce to wybierają rodziny. Urzekające otoczenie, świeże i soczyste owoce prosto z drzewa, czyste plaże i woda wystarczą, by maksymalnie zregenerować siły. Lokalna ludność jest bardzo sympatyczna i z uśmiechem traktuje przyjezdnych. Dla obcokrajowców prawdziwą frajdą jest zobaczyć, jak bawią się rdzenni mieszkańcy w rytmie merengue.

Polscy turyści uwielbiają Tajlandię. Ten egzotyczny azjatycki kraj kusi nie tylko zapierającym dech w piersiach krajobrazem. Co znajdziemy w Tajlandii? Raj na ziemi: szerokie, piaszczyste plaże, tropikalną roślinność i idealne warunki do uprawiania sportów wodnych (nurkowanie i surfing). Kiedy dodamy do tego gościnność mieszkańców oraz pyszne jedzenie okaże się, że trudno będzie nam pożegnać się z Tajlandią.
Tagi: wakacje, Malediwy, Dominikana
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872