TYP: a1

Wypadek na Kanale La Manche

poniedziałek, 7 sierpnia 2017
Z mediów/MF

W niedzielę na Kanale La Manche doszło do wypadku, w wyniku którego zatonęła łódź. Na jej pokładzie znajdowały się cztery osoby, jedna z nich nie żyje.

[t][/t] [s]Fot. Larvor, Wikipedia[/s]

Na łodzi znajdowało się czterech obywateli Rumunii. Nad ranem przepływający w pobliżu rybak zauważył trzymającego się boi 45-letniego mężczyznę. Wezwano do niego łódź ratunkową a następnie przetransportowano do szpitala. Ciało kolejnego z mężczyzn znaleziono na morzu i przetransportowano na brzeg helikopterem - powiedział rzecznik policji w Sussex.

Trwają poszukiwania dwóch pozostałych osób. W akcji poszukiwawczej dwóch zaginionych osób biorą udział helikoptery i łodzie ratunkowe.

Policja w Sussex oświadczyła, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż łódź wypłynęła z mariny w Brighton po północy. Możliwe, że mężczyźni wybrali się na ryby. Łódź mogła zatonąć kilka godzin później, lecz na razie nie są znane szczegóły. W sprawie wszczęto śledztwo.

 

Tagi: Kanał La Manche, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946