TYP: a1

Północnokoreański rybak zabity podczas kontroli

poniedziałek, 17 października 2016
Z mediów/PAP
Do tragicznego w skutkach incydentu doszło w sobotę na rosyjskich wodach Morza Japońskiego. Podczas kontroli rybackiego trawlera rosyjska straż przybrzeżna zabiła jednego z rybaków.

Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji
By RIA Novosti archive, image #942200 / Igor Zarembo / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17824064


Jak podaje PAP, funkcjonariusze rosyjskiej straży przybrzeżnej weszli na statek Dae Yang 10, gdy wpłynął on na należące do Rosji wody Morza Japońskiego. Na pokładzie odkryto, jak podaje Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji (FSB) "nielegalnie wyłowione morskie biozasoby".

Z komunikatu FSB wynika, że w pewnym momencie 48-osobowa załoga trawlera zaczęła zachowywać się agresywnie i próbowała ucieczki. Doszło do szamotaniny, w wyniku której jeden z funkcjonariuszy został ranny. Rosjanie użyli broni. Rannych zostało dziewięciu rybaków, jeden z nich zmarł w wyniku obrażeń.

Rosja dzieli z Koreą Północną krótką granicę lądową, a także morską.
Tagi: rybak, straż wybrzeża, Morze Japońskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 October

Odbyło się wodowanie pierwszego polskiej konstrukcji jachtu pełnomorskiego Konik Morski nazwanego "Eksperyment"; konstruktor Lech Tumiłowicz; jego późniejsza wersja to "Opty" Leonida Teligi, słynnego z rejsu dookoła świata.
poniedziałek, 25 października 1937