TYP: a1

Północnokoreański rybak zabity podczas kontroli

poniedziałek, 17 października 2016
Z mediów/PAP
Do tragicznego w skutkach incydentu doszło w sobotę na rosyjskich wodach Morza Japońskiego. Podczas kontroli rybackiego trawlera rosyjska straż przybrzeżna zabiła jednego z rybaków.

Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji
By RIA Novosti archive, image #942200 / Igor Zarembo / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17824064


Jak podaje PAP, funkcjonariusze rosyjskiej straży przybrzeżnej weszli na statek Dae Yang 10, gdy wpłynął on na należące do Rosji wody Morza Japońskiego. Na pokładzie odkryto, jak podaje Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji (FSB) "nielegalnie wyłowione morskie biozasoby".

Z komunikatu FSB wynika, że w pewnym momencie 48-osobowa załoga trawlera zaczęła zachowywać się agresywnie i próbowała ucieczki. Doszło do szamotaniny, w wyniku której jeden z funkcjonariuszy został ranny. Rosjanie użyli broni. Rannych zostało dziewięciu rybaków, jeden z nich zmarł w wyniku obrażeń.

Rosja dzieli z Koreą Północną krótką granicę lądową, a także morską.
Tagi: rybak, straż wybrzeża, Morze Japońskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930