TYP: a1

Trwają prace w Porcie Łeba

czwartek, 11 sierpnia 2016
Informacja prasowa
Trwa przebudowa Nabrzeża Gdyńskiego w Porcie Łeba. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na połowę października 2016 roku.


Fot. Urząd Morski w Słupsku

Nabrzeże Gdyńskie, o całkowitej długości 206,8 m znajduje się bezpośrednio na przedłużeniu Falochronu Wschodniego. Jego stan był zły. Zauważalne były zapadliska powierzchni nabrzeża spowodowane prawdopodobnym wypłukiwaniem zasypu za ścianką szczelną, wywołane przez filtrację wód opadowych oraz wód pochodzących z basenu portowego. Dodatkowo nabrzeże miało sporo uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych przez jednostki pływające dobijające do nabrzeża przy jednoczesnym braku urządzeń odbojowych na nabrzeżu.

Zakres prac obejmuje:

roboty rozbiórkowo -przygotowawcze,
rozbiórka nabrzeża,
wykonanie wykopu technologicznego,
naprawa izolacji ściągów na odcinku widocznym w wykopie technologicznym,
wykonanie oczepu ścianki szczelnej,
wykonanie nawierzchni nabrzeża oraz schodów wraz z podbudową,
prace wykończeniowe.

Prace wykonywane są przez firmę ENERGOPOL S.A. z siedzibą w Szczecinie. Kwota umowy z wykonawcą to 1.539.468,82 zł brutto.

Tagi: Łeba, port, remont, inwestycja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972