TYP: a1

Nowa przystań w Łunowie

wtorek, 4 października 2016
Z mediów
W Łunowie w Świnoujściu (na przedłużeniu ulicy Odrzańskiej)  powstanie nowa przystań. Ma ona zastąpić obecne nabrzeże.Obecnie w Łunowie znajduje się zniszczone nabrzeże, prowizoryczny slip i kilka drewnianych, równie zniszczonych pomostów. Wykorzystywane one są głównie okoliczni mieszkańcy do cumowania łodzi czy wędkowania.

Władze miasta, zamiast modernizować obecną infrastrukturę, wola wybudować nową przystań. Ma się w niej znajdować miejsce dla 60 niewielkich jachtów i łodzi a także dla kajaków. Wybudowane zostanie także zaplecze z budynkiem - część administracyjna dla obsługi portu i część sanitarna (toalety, prysznice) dla żeglarzy. Drogę gruntową zastąpi droga z betonowej kostki, wraz z parkingiem na 27 miejsc oraz zatoką parkingową. W planach jest także umiejscowienie parkingu rowerowego oraz wiaty grillowej.
Wartość inwestycji to około 4,6 mln złotych.
.

Tagi: przystań, Łunowo, Świnoujście
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939