TYP: a1

Trwa akcja ratunkowa na Zatoce Puckiej

poniedziałek, 12 czerwca 2017
Z mediów/Radio Gdańsk

W Zatoce Puckiej trwają poszukiwania 32-letniego żeglarza z Banina, który w niedzielę wieczorem  wypadł za burtę katamaranu.

[t][/t] [s]www.sar.gov.pl[/s]

O wypadku poinformował służby drugi z mężczyzn, który płynął na katamaranie i widział, jak kolega wypadł za burtę. Ponieważ pozostały na pokładzie żeglarz nie radził sobie, wskoczył do wody i dopłynął do brzegu wpław. Pierwszą napotkaną osobę poprosił o telefon i zadzwonił do służb ratowniczych. Od wtedy trwa akcja ratownicza na Zatoce Puckiej w rejonie Redy, Mielizny Rybitwy i Osłonina.

Poszukiwany mężczyzna nie miał na sobie kamizelki ratunkowej.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa akcję prowadziła przez całą noc z niedzieli na poniedziałek. W poniedziałek rano przyłączyły się też jednostki Straży Granicznej i Straży Pożarnej oraz ponownie śmigłowiec ratowniczy z Darłowa.

 

Tagi: wypadek, poszukiwania, SAR,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972