TYP: a1

Tragiczny finał rejsu

czwartek, 18 maja 2017
Z mediów/MF

Odnaleziono ciała zaginionych żeglarzy ze Skoszewa. Trzej mężczyźni wypłynęli w rejs po Zalewie Szczecińskim w niedzielę, 7 maja. Następnego dnia policja otrzymała informację o ich zaginięciu.

[t][/t] [s]Fot. Mateusz War, Wikipedia[/s]

W środę, 17 maja rano rybacy pływający w Zatoce Skoszewskiej odnaleźli zwłoki 69-latka. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Po południu służby otrzymały sygnał o znalezionym w wodach Zalewu Szczecińskiego ciele kolejnego mężczyzny. To prawdopodobnie trzeci, ostatni z żeglarzy, którzy zaginęli ponad tydzień temu.

W akcji poszukiwawczej 8 maja brały udział m.in. SAR, straż pożarna i WOPR. Odnaleziono wtedy jedno ciało.

Tagi: wypadek, Zalew Szczeciński, akcja ratunkowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850