TYP: a1

Wypłynęli jachtem i nie wrócili

wtorek, 9 maja 2017
Z mediów/PAP

Zakończono poszukiwania żeglarzy, którzy w niedzielę wypłynęli łodzią ze Skoszewa w kierunku Stepnicy (woj. zachodniopomorskie). Odnaleziono przewróconą jednostkę oraz ciało jednego z mężczyzn. Pozostałych dwóch mężczyzn nie odnaleziono.

[t][/t] [s]Fot. www.sar.gov.pl[/s]

Po 36 godzinach od momentu wyruszenia mężczyzn w rejs po Zalewie Szczecińskim służby z powodu zapadającego zmierzchu podjęły decyzję o zakończeniu aktywnego poszukiwania zaginionych.

Trzech żeglarzy, w wieku od 61 do 63 lat, wyruszyło w niedzielę w rejs po Zalewie Szczecińskim. O zaginięciu poinformowała córka jednego z poszukiwanych mężczyzn, która zgłosiła się w poniedziałek na komendę policji w Świnoujściu.

Podczas akcji ratownicy WOPR znaleźli w rejonie Zatoki Skoszewskiej ciało jednego mężczyzny. Także w poniedziałek po południu, 200 m. od brzegu, służby odnalazły przewróconą łódź. Jednostka znajdowała się na wysokości miejscowości Skoszewo, skąd mężczyźni wyruszyli w rejs. Ratownicy podnieśli żaglówkę, przeszukali ją, ale nie odnaleziono pozostałych uczestników rejsu.

W akcji poszukiwawczej brał udział statek ratowniczy Monsun z Trzebieży oraz Brzegowa Stacja Ratownicza z Dziwnowa, a także funkcjonariusze Straży Granicznej, ratownicy WOPR, nurkowie ze straży pożarnej oraz policjanci.

 

Tagi: wypadek, zaginięcie, SAR
TYP: a3
0 0
Komentarze