TYP: a1

Tajlandia: kwarantanna na jachcie

czwartek, 18 marca 2021
Anna Ciężadło

Kraje, dla których turystyka jest jednym z podstawowych źródeł dochodu, przechodzą ostatnio naprawdę ciężkie czasy. Nic zatem dziwnego, że ich rządzący dwoją się i troją, by wymyślić rozwiązana bezpieczne, a zarazem niedobijające resztek branży. Czy pomysł Tajlandii się sprawdzi? A może inne państwa pójdą w jej ślady?

A może by tak…

Władze Tajlandii zaproponowały projekt, w ramach którego przybywający do ich kraju goście będą mogli odbywać kwarantannę na pokładzie jachtów lub niewielkich statków wycieczkowych. Z całą pewnością jest to lepsza opcja, niż zamknięcie w pokoju hotelowym.

W pierwszym etapie projektu ma wziąć udział 100 właścicieli jednostek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, program takiej kwarantanny zostanie rozszerzony i wtedy zacznie generować zyski. Władze szacują, że może on przynieść 58 mln dolarów przychodu rocznie.

Jak to ma działać?

Turyści pragnący odbyć kwarantannę w tej formie będą musieli spełnić dwa warunki:

  1. Przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa.
  2. Zobowiązać się do noszenia na nadgarstku specjalnej opaski z nadajnikiem GPS. Ma to umożliwić sprawowanie kontroli nad ich przemieszczaniem się.

Innymi słowy, pewne uciążliwości będą – ale i tak pomysł jest ciekawy. Nie jest to zresztą pierwsza koncepcja w tym stylu.

Tajskie pomysły

Władze już wcześniej proponowały możliwość odbycia kwarantanny w nietypowej, aczkolwiek atrakcyjnej formie. Na przykład… w ekskluzywnym ośrodku na polu golfowym. W sumie, czemu nie?

W ciągu najbliższych kilku tygodni ma też ruszyć inny rządowy program – tym razem oferujący przetrwanie kwarantanny w nadmorskim kurorcie. Trzeba przyznać, że oferta brzmi kusząco. Czy jednak rzeczywiście zachęci ona turystów? Czas pokaże. Z pewnością znaczącą przeszkodą będzie fakt, że na miejsce trzeba się jakoś dostać  - zwykle samolotem. A to, co oferują linie lotnicze, to niekoniecznie jest jachting, plażing i relaks.

 

Tagi: Tajlandia, kwarantanna, turystyka, koronawirus
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871