TYP: a1

Sześciu członków załogi poszukiwanych po zatonięciu statku w Cieśninie Singapurskiej

czwartek, 17 grudnia 2015
z mediów | WM
Sześciu marynarzy ze statku towarowego “Thorco Cloud” jest nadal zaginionych, po tym jak ich jednostka zderzyła się w Cieśninie Singapurskiej z chemikaliowcem “Stolt Commitment” i zatonęła.


Należący do duńskiego armatora “Thorco Cloud” płynął z 12-sobową załogą na pokładzie. Singapurskiej Straży Przybrzeżnej udało się podjąć 5 osób, szóstą zabrał na pokład chemikaliowiec, który w wyniku zderzenia doznał jedynie niewielkich uszkodzeń. Uratowani marynarze zostali umieszczeni w szpitalu w Singapurze.

Poszukiwania sześciu pozostałych członków załogi frachtowca - dwóch Ukraińców i czterech Filipińczyków - są prowadzone zarówno przez służby singapurskie, jak i indonezyjskie.

Kolejną złą wiadomością jest fakt, że zatopiona jednostka miała w ładowniach 560 ton paliwa statkowego. Na razie nie ma żadnych informacji o wycieku, jednak sytuacja jest cały czas monitorowana.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898