TYP: a1

Sześciu członków załogi poszukiwanych po zatonięciu statku w Cieśninie Singapurskiej

czwartek, 17 grudnia 2015
z mediów | WM
Sześciu marynarzy ze statku towarowego “Thorco Cloud” jest nadal zaginionych, po tym jak ich jednostka zderzyła się w Cieśninie Singapurskiej z chemikaliowcem “Stolt Commitment” i zatonęła.


Należący do duńskiego armatora “Thorco Cloud” płynął z 12-sobową załogą na pokładzie. Singapurskiej Straży Przybrzeżnej udało się podjąć 5 osób, szóstą zabrał na pokład chemikaliowiec, który w wyniku zderzenia doznał jedynie niewielkich uszkodzeń. Uratowani marynarze zostali umieszczeni w szpitalu w Singapurze.

Poszukiwania sześciu pozostałych członków załogi frachtowca - dwóch Ukraińców i czterech Filipińczyków - są prowadzone zarówno przez służby singapurskie, jak i indonezyjskie.

Kolejną złą wiadomością jest fakt, że zatopiona jednostka miała w ładowniach 560 ton paliwa statkowego. Na razie nie ma żadnych informacji o wycieku, jednak sytuacja jest cały czas monitorowana.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924