TYP: a1

Kolizja promu na Bałtyku

poniedziałek, 20 lipca 2015
z mediów | WM
W nocy z soboty na niedzielę doszło do groźnej kolizji promu Stena Jutlandica ze zbiornikowcem Ternvind. Zdarzenie miało miejsce w odległości ok. 8 mil od portu w Göteborgu. Oba statki uległy poważnym uszkodzeniom, na szczęście nie ucierpiał nikt z pasażerów ani członków obu załóg.

Zdjęcia uszkodzonego promu Stena Jutlandica można znaleźć na Twitterze.
Prom Stena Jutlandica płynął z Frederikshavn w Danii do szweckiego Göteborga. W pobliżu portu zderzył się z wychodzącym z Göteborga transportowcem Ternvind. W wyniku kolizji w burcie promu pojawiły się dwie dziury, mimo to jednostka dopłynęła o własnych siłach do portu. Przyczyny kolizji wyjaśni śledztwo, jednak przedstawiciele operatora promowego Stena Line utrzymują, że błąd popełniła załoga statku Ternvind.

Stena Jutlandica zostanie skierowana do stoczni, gdzie odbędą się prace naprawcze, które mogą potrwać nawet kilka tygodni.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 marca

Zmarł Witold Zakrzewski, urodzony w Charkowie (08.11.1903 r.), absolwent pierwszego rocznika Szkoły Morskiej; pływał na ss. "Lwów"; pracował w kierownictwie Marynarki Wojennej. Od lat dwudziestych ubiegłego wieku włącza się w pracę w żeglarstwie, staje si
poniedziałek, 9 marca 1987
W Gdańsku po raz pierwszy przyznano, z inicjatywy "Głosu Wybrzeża", nagrodę Rejs Roku; pierwszym laureatem tej nagrody został Kpt. Andrzej Rościszewski za rejs jachtem "Śmiały" do Islandii.
wtorek, 9 marca 1971
W Londynie zmarł Wiliam Dampier, żeglarz, odkrywca i korsarz. W trakcie swych wypraw dwukrotnie opłynął Ziemię, dokonał licznych odkryć na obszarze Australii i Oceanii.
sobota, 9 marca 1715
We Florencji urodził się Amerigo Vespucci (zmarł w 1512 r. w Sewilii), włoski żeglarz i podróżnik.
środa, 9 marca 1451