TYP: a1

Stwórzmy razem kronikę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

poniedziałek, 23 listopada 2020
Informacja prasowa/UM w Gdyni

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. To właśnie w tym roku przypada 100. rocznica utworzenia uczelni, której dzieje zapoczątkował podpisany 17 czerwca 1920 roku rozkaz gen. Józefa Leśniewskiego powołujący Szkołę Morską.

Początkowo Szkoła Morska w Tczewie, a następnie Państwowa Szkoła Morska w Gdyni, Wyższa Szkoła Morska, Akademia Morska, a obecnie Uniwersytet Morski wpisał się na stałe nie tylko w historię miasta Gdyni, ale i Tczewa, a jego mury opuściło wielu znamienitych absolwentów znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

Dzieje Uniwersytetu Morskiego w Gdyni tworzą jego studenci, absolwenci i pracownicy. W tym szczególnym roku, roku 100 – lecia władze uniwersytetu chcą stworzyć wyjątkową galerię zdjęć opowiadających historię uczelni właśnie poprzez dzieje jej twórców, a mianowicie studentów, absolwentów i pracowników.  Dlatego też zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują zdjęciami związanymi z Uniwersytetem Morskim w Gdyni o udostępnienie fotografii, które niejednokrotnie z całą pewnością będą już fotografiami historycznymi. Mogą to być zdjęcia z zajęć, praktyk morskich na statkach szkolnych, zdjęcia budynków, czy zdjęcia z rodzinnych albumów.

Fotografie należy przesyłać do dnia 2 grudnia 2020 roku, koniecznie wraz z podpisanym oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie wizerunku i udzieleniu licencji, do Działu Promocji i Marketingu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni za pomocą poczty elektronicznej: promocja@umg.edu.pl lub tradycyjnej na adres: Dział Promocji i Marketingu, Uniwersytet Morski w Gdyni, ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia, z dopiskiem pokój B – 105. 

Zapraszamy również do kontaktu mailowego pod adresem: promocja@umg.edu.pl

Tagi: Uniwersytet Morski w Gdyni, jubileusz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857