TYP: a1

Stwórzmy razem kronikę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

poniedziałek, 23 listopada 2020
Informacja prasowa/UM w Gdyni

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. To właśnie w tym roku przypada 100. rocznica utworzenia uczelni, której dzieje zapoczątkował podpisany 17 czerwca 1920 roku rozkaz gen. Józefa Leśniewskiego powołujący Szkołę Morską.

Początkowo Szkoła Morska w Tczewie, a następnie Państwowa Szkoła Morska w Gdyni, Wyższa Szkoła Morska, Akademia Morska, a obecnie Uniwersytet Morski wpisał się na stałe nie tylko w historię miasta Gdyni, ale i Tczewa, a jego mury opuściło wielu znamienitych absolwentów znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 

Dzieje Uniwersytetu Morskiego w Gdyni tworzą jego studenci, absolwenci i pracownicy. W tym szczególnym roku, roku 100 – lecia władze uniwersytetu chcą stworzyć wyjątkową galerię zdjęć opowiadających historię uczelni właśnie poprzez dzieje jej twórców, a mianowicie studentów, absolwentów i pracowników.  Dlatego też zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy dysponują zdjęciami związanymi z Uniwersytetem Morskim w Gdyni o udostępnienie fotografii, które niejednokrotnie z całą pewnością będą już fotografiami historycznymi. Mogą to być zdjęcia z zajęć, praktyk morskich na statkach szkolnych, zdjęcia budynków, czy zdjęcia z rodzinnych albumów.

Fotografie należy przesyłać do dnia 2 grudnia 2020 roku, koniecznie wraz z podpisanym oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie wizerunku i udzieleniu licencji, do Działu Promocji i Marketingu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni za pomocą poczty elektronicznej: promocja@umg.edu.pl lub tradycyjnej na adres: Dział Promocji i Marketingu, Uniwersytet Morski w Gdyni, ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia, z dopiskiem pokój B – 105. 

Zapraszamy również do kontaktu mailowego pod adresem: promocja@umg.edu.pl

Tagi: Uniwersytet Morski w Gdyni, jubileusz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 lipca

8 lipca 1944 ORP Dragon, pierwszy polski krążownik, zostaje storpedowany przez „żywą torpedę” typu Neger.
sobota, 8 lipca 1944
W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932