TYP: a1

Badacze z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w gronie najlepszych na świecie

poniedziałek, 23 listopada 2020
Informacja prasowa

W prestiżowym gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie znaleźli się badacze z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, profesor UMG, prorektor ds. współpracy i rozwoju oraz prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki, dziekan Wydziału Elektrycznego UMG.

Zestawienie zostało przygotowane przez amerykański Uniwersytet Stanforda. Lista TOP 2%, wyróżniająca ścisłą światową czołówkę naukową, została opracowana w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były zatem indeks Hirscha, liczba cytowań przez innych autorów, jak również pozycja i rola każdego naukowca na liście autorów publikacji.

Z kolei z uwagi na liczbę cytowań niezależnych na przestrzeni roku 2019, do grona najlepszych naukowców analitycy Uniwersytetu Stanforda zakwalifikowali profesora UMG, dr hab. inż. Jakuba Montewkę z Katedry Transportu i Logistyki Wydziału Nawigacyjnego, profesora UMG, dr hab. inż. Piotra Gnacińskiego z Katedry Elektroenergetyki Okrętowej Wydziału Elektrycznego oraz, ponownie, prof. dr hab. inż. Krzysztofa Góreckiego.

W rankingu, pośród 160 tys. naukowców z całego świata, zostało wyróżnionych 726 ekspertów z Polski, w tym również 6 badaczy z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełna lista wszystkich wyróżnionych naukowców dostępna jest na stronie data.mendeley.com.

Tagi: Uniwersytet Morski w Gdyni
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 30 September

W stoczni Mag Ocean zwodowano trimaran "Bonduelle".
sobota, 30 września 2000
W Gdyni kończy rejs żaglowiec "Dar Pomorza", który pod polską banderą pływał 51 lat; obecnie pełni funkcję statku-muzeum.
środa, 30 września 1981