TYP: a1

Sprawa A.N.A Charter kolejny dzień procesu

piątek, 21 czerwca 2013
Redakcja

Tym razem obyło się bez opóźnień, ale jak zawsze zmieniono salę rozprawy. Po kilku minutach załatwiania spraw proceduralnych, sprawdzania czy wezwania dotarły do powołanych świadków, bowiem nikt z nich się nie pojawił, wystąpił prokurator. Wniósł wniosek, aby przebieg rozprawy był rejestrowany w systemie audio-video. Jako powód podał niezbędność takich działań dla prawidłowej oceny procedowania, a także by zarejestrowane zostało zachowanie oskarżonego Piotra W. 


Okazuje się, że prokuratura wniosła w stosunku do niego oskarżenie o znieważenie. Materiał zarejestrowany mógłby zatem stać się dowodem w tej drugiej sprawie. Zarówno oskarżony Piotr W. jak i jego obrońca, tudzież oskarżony Robert W. i jego adwokaci nie zaprotestowali przeciw tej procedurze. Druga rzecz, która się pojawiła, to wątek zabezpieczenia majątku spółki, której właścicielem jest Piotr W. Sąd postanowił o uwolnieniu kapitału, ale prokurator i oskarżyciel posiłkowy postanowili wystąpić przeciw temu orzeczeniu. Rzecz rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.


Ponieważ nie było możliwości zapewnienia rejestracji za pomocą kamer i mikrofonów rozprawy, o co wnosił prokurator, i któremu to wnioskowi przychylił się Wysoki Sąd, został ogłoszony kolejny termin. 27 sierpnia zostaną odebrane zeznania dwójki świadków, których nazwiska pojawiły się w trakcie procesu. Kolejne terminy to 10 września i 17 tegoż miesiąca. W tych terminach nastąpi przesłuchanie kolejnych świadków, a wszystko wskazuje na to, że będzie to spora grupa osób występujących jako poszkodowani. Co jeszcze – być może zeznawać będzie osoba, na którą Piotr W. wskazał jako pierwszego właściciela (udziałowca) spółki A.N.A… i na zamówienie którego ta spółka powstała. Czekamy zatem na dzień 27 sierpnia, obiecujemy, że nasz korespondent będzie tam obecny.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852