TYP: a1

Sprawa A.N.A Charter kolejny dzień procesu

piątek, 21 czerwca 2013
Redakcja

Tym razem obyło się bez opóźnień, ale jak zawsze zmieniono salę rozprawy. Po kilku minutach załatwiania spraw proceduralnych, sprawdzania czy wezwania dotarły do powołanych świadków, bowiem nikt z nich się nie pojawił, wystąpił prokurator. Wniósł wniosek, aby przebieg rozprawy był rejestrowany w systemie audio-video. Jako powód podał niezbędność takich działań dla prawidłowej oceny procedowania, a także by zarejestrowane zostało zachowanie oskarżonego Piotra W. 


Okazuje się, że prokuratura wniosła w stosunku do niego oskarżenie o znieważenie. Materiał zarejestrowany mógłby zatem stać się dowodem w tej drugiej sprawie. Zarówno oskarżony Piotr W. jak i jego obrońca, tudzież oskarżony Robert W. i jego adwokaci nie zaprotestowali przeciw tej procedurze. Druga rzecz, która się pojawiła, to wątek zabezpieczenia majątku spółki, której właścicielem jest Piotr W. Sąd postanowił o uwolnieniu kapitału, ale prokurator i oskarżyciel posiłkowy postanowili wystąpić przeciw temu orzeczeniu. Rzecz rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.


Ponieważ nie było możliwości zapewnienia rejestracji za pomocą kamer i mikrofonów rozprawy, o co wnosił prokurator, i któremu to wnioskowi przychylił się Wysoki Sąd, został ogłoszony kolejny termin. 27 sierpnia zostaną odebrane zeznania dwójki świadków, których nazwiska pojawiły się w trakcie procesu. Kolejne terminy to 10 września i 17 tegoż miesiąca. W tych terminach nastąpi przesłuchanie kolejnych świadków, a wszystko wskazuje na to, że będzie to spora grupa osób występujących jako poszkodowani. Co jeszcze – być może zeznawać będzie osoba, na którą Piotr W. wskazał jako pierwszego właściciela (udziałowca) spółki A.N.A… i na zamówienie którego ta spółka powstała. Czekamy zatem na dzień 27 sierpnia, obiecujemy, że nasz korespondent będzie tam obecny.

TYP: a3
0 0
Komentarze