TYP: a1

Co w sprawie A.N.A. Charter nowego?

środa, 20 sierpnia 2014
MZ

Po dłuższej przerwie postanowiliśmy się przyjrzeć, jak toczy się proces, w którym oskarżonymi są Piotr W. i Robert W. Jest w tym trochę naszej winy, że sprawa A.N.A. Charter umknęła nieco z orbity tematów, jakimi Tawerna się zajmowała. Cóż, nadszedł czas, aby te zaległości nadrobić.

Młyny Boże mielą powoli, podobnie młyny sprawiedliwości, musimy zatem uzbroić się w cierpliwość. Obecnie przed obliczem sądu stają pokrzywdzeni i składają swoje relacje. Najczęściej to, co opowiadają zbieżne jest z tym, co zeznali podczas śledztwa. Biorąc pod uwagę, że pokrzywdzonych jest około setki, możemy się domyślić, że proces jeszcze potrwa. Do tego mamy okres wakacyjny, co w pewnym sensie tłumaczy, że na tej ostatniej sesji sądu pojawił się tylko jeden z wezwanych. Nie było także oskarżonych. Wszystko jednak wskazuje na to, że już we wrześniu proces nieco przyspieszy. Następna rozprawa 2 września – obiecujemy relację.

Na koniec jeszcze jedna informacja. Otóż nieoficjalnie, z anonimowych źródeł, dowiedzieliśmy się, że na jednym z poprzednich posiedzeń sądu Robert W. przyznał się do winy. Czy tak rzeczywiście było - sprawdzimy.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852