TYP: a1

Sprawa A.N.A Charter - odroczenie rozprawy

wtorek, 27 sierpnia 2013
Redakcja
27 sierpnia 2013 roku o godzinie 9:00 miała się odbyć kolejna rozprawa w sprawie, która dwa lata temu poruszyła całe środowisko żeglarskie. Chodzi oczywiście o firmę A.N.A. Charter oraz niezrealizowane czartery i rejsy, które oferowała. Pokrzywdzonych w tej sprawie jest ponad setka.

Rozprawa została odroczona z dnia 20 czerwca 2013, ponieważ prokuratura złożyła wniosek o rejestrowanie rozprawy za pomocą kamer, co wymagało wcześniejszych przygotowań. Dzisiaj kamery zostały zorganizowane, jednak z powodu stanu zdrowia nie stawił się obrońca oskarżonego. Sąd kolejny raz odroczył rozprawę, tym razem do dnia 10.09.2013. Strony spotkają się w sali A 108 o godzinie 9:00.

Zanim posiedzenie się zakończyło, oskarżony Piotr W. dał wyraz swojemu ubolewaniu, iż Sąd Okręgowy i prokuratura pozwalają na blokowanie środków na kontach również tych spółek, które nie należą do oskarżonego. Twierdził, że zachodzi tu podejrzenie o popełnieniu przestępstwa. Sędzia poradził mu, żeby złożył zawiadomienie do odpowiednich organów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 marca

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893