TYP: a1

Sprawa A.N.A Charter - odroczenie rozprawy

wtorek, 27 sierpnia 2013
Redakcja
27 sierpnia 2013 roku o godzinie 9:00 miała się odbyć kolejna rozprawa w sprawie, która dwa lata temu poruszyła całe środowisko żeglarskie. Chodzi oczywiście o firmę A.N.A. Charter oraz niezrealizowane czartery i rejsy, które oferowała. Pokrzywdzonych w tej sprawie jest ponad setka.

Rozprawa została odroczona z dnia 20 czerwca 2013, ponieważ prokuratura złożyła wniosek o rejestrowanie rozprawy za pomocą kamer, co wymagało wcześniejszych przygotowań. Dzisiaj kamery zostały zorganizowane, jednak z powodu stanu zdrowia nie stawił się obrońca oskarżonego. Sąd kolejny raz odroczył rozprawę, tym razem do dnia 10.09.2013. Strony spotkają się w sali A 108 o godzinie 9:00.

Zanim posiedzenie się zakończyło, oskarżony Piotr W. dał wyraz swojemu ubolewaniu, iż Sąd Okręgowy i prokuratura pozwalają na blokowanie środków na kontach również tych spółek, które nie należą do oskarżonego. Twierdził, że zachodzi tu podejrzenie o popełnieniu przestępstwa. Sędzia poradził mu, żeby złożył zawiadomienie do odpowiednich organów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982