TYP: a1

Samorządy dołożą się do remontu portu w Ustce

czwartek, 29 września 2016
Z mediów/Radio Gdańsk
Samorządy Ustki, Słupska i Powiatu Słupskiego zdecydowały, że będą współfinansować modernizację portu w Ustce. Wspólnie z Urzędem Morskim w Słupsku przekażą dwieście tysięcy złotych na przygotowanie wniosku do funduszy europejskich na sfinansowanie inwestycji.

Port w Ustce
By Maria Golinski - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3203320


Na przygotowanie aplikacji Słupsk i Ustka przeznaczą po 50 tysięcy złotych, powiat słupski 20 tysięcy, a Urząd Morski w Słupsku 80 tysięcy. Pierwotnie planowano, że z tych pieniędzy zostanie opracowana dokumentacja techniczna modernizacji portu. Okazało się jednak, że zakres prac musi być większy i trzeba złożyć wniosek o pieniądze na projekt oraz jego całościową realizację.

Remont portu w Ustce ma kosztować 220 milionów złotych. Trzeba zbudować nowe falochrony, bo obecna konstrukcja pochodzi z roku 1903. Modernizacja ma między innymi przesunąć o 150-250 metrów zachodni falochron znacznie powiększając port.
Pieniądze na remont portu mają pochodzić z programu rybackiego.
Tagi: remont, port, Ustka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922