TYP: a1

Będą szukali niewypałów

piątek, 30 września 2016
Z mediów/Radio Szczecin
Na początku 2017 roku ruszą przygotowania do pogłębienia toru wodnego Świnoujście Szczecin. Na początek trzeba będzie zbadać dno pod kątem niewypałów i niewybuchów.

Tor wodny swinoujście - Szczecin
By Mateusz War. - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3992500


Urząd Morski w Szczecinie obawia się, że niebezpiecznych znalezisk może być sporo. Dlatego też na początku przyszłego roku zostanie rozpisany przetarg na wykonanie tzw. mapy ferromagnetycznej.

- To czy pod dnem nie leżą jakieś metalowe elementy sprawdza się metodami magnetometrycznymi. Potem przygotowuje się specjalną mapę i w oparciu o taką mapę wykonawca będzie musiał ewentualne niewybuchy wydobyć i zutylizować - mówi dyrektor Urzędu Morskiego Andrzej Borowiec.

Pogłębienie toru wodnego do 12,5 metra to największa inwestycja, jaką w historii realizował Urząd Morski w Szczecinie. Jej koszt to ok. 1,3 mld złotych.
Tagi: tor wodny, Szczecin, mapa, niewypał
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973