TYP: a1

Program Edukacji Morskiej wraca po wakacyjnej przerwie

wtorek, 7 września 2010
Weronika Morys
GdańskProgram Edukacji Morskiej w Gdańsku został zapoczątkowany 6 maja bieżącego roku. Pomysłodawcą tego jedynego w Polsce masowego programu edukacji morskiej był Mateusz Kusznierewicz – Ambasador ds. Morskich Miasta Gdańska. Od maja do końca czerwca ponad dwa tysiące uczniów z gdańskich gimnazjów wzięło udział w rejsach po Motławie, Martwej Wiśle, Kanale Kaszubskim, Kanale Portowym oraz Zatoce Gdańskiej. Wczoraj pierwsze grupy gimnazjalistów po wakacyjnej przerwie wyruszyły w rejs.

Zgodnie z założeniami Programu, wszyscy uczniowie pierwszych klas gdańskich gimnazjów będą mieli możliwość odbycia morskiej przygody. W trakcie 6-godzinnych rejsów po Kanale Portowym i Zatoce Gdańskiej gimnazjaliści uczą się podstaw żeglowania, uzyskują informacje z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Program ma na celu przybliżenie młodzieży tradycji morskiej i dziedzictwa Gdańska oraz możliwości, jakie daje życie w mieście położonym nad wodą. Władze miasta chcą, aby działania te wpłynęły na wzrost wrażliwości ekologicznej wśród młodych ludzi oraz wytworzenie więzi z miastem i morzem. Na zakończenie rejsu uczestnicy otrzymują dyplomy z adresami klubów żeglarskich, w których mogą kontynuować przygodę z żeglarstwem.

Dla uczniów i szkół uczestnictwo w Programie jest bezpłatne.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935