TYP: a1

Program Edukacji Morskiej wraca po wakacyjnej przerwie

wtorek, 7 września 2010
Weronika Morys
GdańskProgram Edukacji Morskiej w Gdańsku został zapoczątkowany 6 maja bieżącego roku. Pomysłodawcą tego jedynego w Polsce masowego programu edukacji morskiej był Mateusz Kusznierewicz – Ambasador ds. Morskich Miasta Gdańska. Od maja do końca czerwca ponad dwa tysiące uczniów z gdańskich gimnazjów wzięło udział w rejsach po Motławie, Martwej Wiśle, Kanale Kaszubskim, Kanale Portowym oraz Zatoce Gdańskiej. Wczoraj pierwsze grupy gimnazjalistów po wakacyjnej przerwie wyruszyły w rejs.

Zgodnie z założeniami Programu, wszyscy uczniowie pierwszych klas gdańskich gimnazjów będą mieli możliwość odbycia morskiej przygody. W trakcie 6-godzinnych rejsów po Kanale Portowym i Zatoce Gdańskiej gimnazjaliści uczą się podstaw żeglowania, uzyskują informacje z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Program ma na celu przybliżenie młodzieży tradycji morskiej i dziedzictwa Gdańska oraz możliwości, jakie daje życie w mieście położonym nad wodą. Władze miasta chcą, aby działania te wpłynęły na wzrost wrażliwości ekologicznej wśród młodych ludzi oraz wytworzenie więzi z miastem i morzem. Na zakończenie rejsu uczestnicy otrzymują dyplomy z adresami klubów żeglarskich, w których mogą kontynuować przygodę z żeglarstwem.

Dla uczniów i szkół uczestnictwo w Programie jest bezpłatne.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942