TYP: a1

Zakończenie drugiej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

środa, 21 września 2011
Michał Piotrowski

źródło: www.gdansk.pl, Urząd Miejski w Gdańsku
.
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz zaprasza do udziału w uroczystej gali zakończenia drugiej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, która odbędzie się 27 września 2011 roku o godz. 13.00 w Gimnazjum Nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej przy ul. Żabi Kruk 5 w Gdańsku.


Podczas gali organizatorzy podsumują drugą edycję Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku i przedstawią plany na kolejny rok działań. Gośćmi uroczystości będą osoby zaangażowane w realizację Programu, laureaci pomorskiego konkursu ekologicznego „Bałtyk pod ochroną” oraz młodzież biorąca udział w rejsach. Uroczystość wzbogacą występy artystyczne przygotowane przez uczniów gimnazjum.

Michał Piotrowski
Biuro Prasowe
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911