TYP: a1

Przedszkolak… żeglarzem! Obchody 15-lecia Edukacji Wodnej i Żeglarskiej

czwartek, 1 grudnia 2011
Kinga Rzucidło

Źródło: palac.szczecin.pl
W miniony wtorek hucznie świętowano 15-lecie programu Szczecińskiej Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Z tej okazji dla najmłodszych uczestników przewidziano szereg atrakcji.


Uroczysta gala z okazji 15-lecia Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej "Morze przygody - z wiatrem w żaglach” miała miejsce w ubiegły wtorek, 29 listopada w auli Pałacu Młodzieży przy al. Piastów 7. I jak co roku, przedszkolaki oraz uczniowie szczecińskich szkół wraz z nauczycielami swą obecnością uświetnili ten dzień. Nie zabrakło konkursów, gier, zabaw i cennych nagród w postaci rejsów wycieczkowych.

Laureaci programu w nagrodę uczestniczą w szkoleniach praktycznych i zdobywają żeglarskie patenty. Przedszkolaki czyli najmłodsi uczestnicy wzięli udział w jednodniowym szkoleniu podstawowym w ramach rejsu po porcie statkiem wycieczkowym. Dla młodzieży przewidziane są większe, bałtyckie rejsy morskie. Ponadto uczestnicy w ramach wyróżnienia będą reprezentować Szczecin na międzynarodowych regatach The Tall Ships' Races.

Od 1995 roku Szczeciński Program Edukacji Morskiej merytorycznie i finansowo prowadzony był przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta, obecnie realizacją programu zajął się Pałac Młodzieży. Morskie rejsy odbywają się najczęściej na "Darze Szczecina”, "Magnolii” i "Zrywie” a także na czarterowanych żaglowcach, jak "Kapitan Głowacki”, „Fryderyk Chopin” czy „Dar Młodzieży.”

Uczestnicy już od 2004 roku odbywają dalekie rejsy, do Anglii, Hiszpanii czy Norwegii i jako młodzieżowa reprezentacja Szczecina biorą udział w kolejnych edycjach słynnych międzynarodowych regat The Tall Ships' Races. Ich osiągnięcia nie przechodzą bez echa. „Dar Szczecina” jest wielokrotnym zwycięzcom w klasie C, zawsze w czołówce regatowej klasyfikacji. Szczecińska młodzież promuje miasto, które dla przypomnienia jest głównym sponsorem The Tall Ships Races. To właśnie w Szczecinie w 2013 roku odbędzie się finał międzynarodowych regat.

Źródło:
www.radio.szczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809