TYP: a1

Premiera filmu "Kapitan Phillips" na pokładzie okrętu holenderskiej marynarki wojennej

poniedziałek, 2 grudnia 2013
Weronika Morys

Projekcja na pokładzie
Źródło:
EU Naval Force Media and Public Information Office
Holenderska premiera filmu o porwaniu amerykańskiego frachtowca przez somalijskich piratów odbyła się w nietypowy sposób… a właściwie w nietypowym miejscu. Równolegle z premierą w kinie “Tuschinski” w Amsterdamie, film został wyświetlony na pokładzie startowym okrętu królewskiej holenderskiej marynarki wojennej HNLMS Johan de Witt, podczas jego wizyty w stolicy Omanu, Muscat.

Lądowisko dla helikopterów zamieniono w salę kinową, gdzie pokazano historię Richarda Phillipsa, kapitana MV Maersk Alabama, który dostał się do niewoli somalijskich piratów po ich ataku na transportowiec. W Amsterdamie z kolei, przed projekcją filmu wyświetlono wystąpienie komandora Petera Lenselinka, który mówił o Operacji Atalanta, antypirackiej operacji wojskowej Unii Europejskiej rozpoczętej 8 grudnia 2008 u wybrzeży Somalii, w której uczestniczy również holenderski okręt. Komandor podkreślał, że mimo sukcesu podjętych działań, zagrożenie piractwem u wybrzeży Somalii nie zostało całkowicie wyeliminowane.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 November

Zmarł Kazimierz Michalski - instruktor i wychowawca młodzieży, konstruktor i inspektor nadzoru technicznego, zasłużony działacz żeglarstwa polskiego.
piątek, 29 listopada 1991
Wystartowała do samotnego rejsu non stop Kay Cottee.
niedziela, 29 listopada 1987