TYP: a1

Porty Jastarnia i Rowy będą miały lepszą infrastrukturę

poniedziałek, 20 grudnia 2021
Informacja prasowa/UM w Gdyni

Urząd Morski w Gdyni w piątek, 17 grudnia podpisał z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę, w ramach której pozyskano dofinansowanie na prace remontowo-budowlane w Portach Jastarnia i Rowy. Łączna kwota dofinansowania, przyznana na realizację przez Urząd Morski w Gdyni inwestycji w obu portach, to prawie 18 mln złotych.

W Porcie Jastarnia prace obejmą przebudowę falochronu zachodniego oraz zabezpieczenie ścianek szczelnych na nabrzeżu zachodnim i wschodnim. Natomiast w Porcie Rowy zostanie przeprowadzony remont falochronu wschodniego. Wykonane prace poprawią warunki postoju i obsługi jednostek oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, a w szczególności bezpieczeństwo pracy rybaków korzystających z infrastruktury portowej.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR). Dofinansowanie wynosi 13,5 mln zł.

Tagi: port, Jastarnia, Rowy, rewitalizacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941