TYP: a1

Pantaenius Yacht Photo - 11. edycja konkursu fotograficznego

niedziela, 19 grudnia 2021
Informacja prasowa

Ruszyła 11. edycja konkursu Pantaenius Yacht Photo. W konkursie może wziąć udział każda własna fotografia zrobiona w 2021 roku, od 1 stycznia do 31 grudnia  tematycznie nawiązująca do jachtu, żaglówki, motorówki a nawet skutera wodnego. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia 2022 przez formularz kontaktowy na stronie www.pantaenius-foto.pl.

Uwaga! Nie należy zgłaszać zdjęć wody, krajobrazów, zwierząt i ludzi - bez widocznych elementów bezpośrednio związanych z jachtami. Zdjęcia jednostek innych niż jachty żaglowe, motorowe czy skutery także będą odrzucane. 

Konkurs zmienił nazwę na międzynarodową, gdyż w tym roku, oprócz rodzimych amatorów żeglarstwa i fotografii, organizatorzy zapraszają do udziału także naszych bałtyckich sąsiadów z Litwy, Łotwy i Estonii.

W pierwszej połowie lutego na stronie konkursu odbędzie się głosowanie na ulubione zdjęcie publiczności, którego autor zostanie nagrodzony plecakiem Marin od Code Zero. W kolejnym etapie fotograficzno-żeglarskie jury wybierze 30 finałowych zdjęć i nagrodzi najlepsze spośród nich. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 17 marca 2021 w formie transmisji na Facebooku.

Nagrodą główną tradycyjnie jest świetny żeglarski zegarek Garmin Quatix 6 ufundowany przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów. Na laureata lub laureatkę drugiego miejsca będzie czekać techniczna kurtka żeglarska Crew Jacket ufundowana przez markę Helly Hansen, oczywiście w rozmiarze wskazanym przez laureata. Nagrodą za trzecie miejsce będzie duża torba żeglarska Pampero również ufundowana przez Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów.

Helly Hansen ufunduje nagrodę w autorskiej kategorii „TO JEST NAS CZAS”.

Na uczestników czekają także inne nagrody specjalne. W kategorii motorowodnej autor najlepszego zdjęcia będzie miał okazję wykorzystać voucher na kurs w Akademii Jachtingu, w kategorii morskiej otrzyma kamizelkę pneumatyczną od Pomorskiego Związku Żeglarskiego, a w kategorii regatowej – lornetkę od organizatorów regat LOTOS Nord Cup Gdańsk.  

Więcej na temat konkursu TUTAJ

Tagi: Pantaenius Yacht Foto
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941