TYP: a1

Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski zmienił nazwę oraz godło

poniedziałek, 12 maja 2014
Informacja prasowa
Nowe logo PoZŻ
Pomorski Związek Żeglarski (w skrócie PoZŻ) – taką nazwę nosi od dzisiaj (tj. 11 maja) dawny Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Sejmik Nadzwyczajny zdecydował także o innych zmianach w Statucie organizacji.

Sejmik obradował w Gdyni. Delegaci reprezentujący kluby członkowskie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, poza nazwą, zmienili również godło Związku. Teraz w miejscu dotychczasowego symbolu Gdańska widnieje gryf pomorski.

Przypomnijmy, że Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski dwukrotnie już zmieniał nazwę i symbol w swojej niemal półwiecznej historii. Osobowość prawną uzyskał w 1965 roku jako Gdański Okręgowy Związek Żeglarski. Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim był od 2001 r.

Zmiana nazwy i godła, choć najbardziej widoczne, to nie jedyne decyzje Sejmiku Nadzwyczajnego. Delegaci rozszerzyli także zakres działalności Związku (co odzwierciedla przyjęta jego anglojęzyczna nazwa: Pomeranian Sailing Association) oraz wprowadzili zapisy usprawniające pracę jego władz.

"Naszym celem było stworzenie, wspólnie z klubami, takiego zespołu brzegowego, który umożliwi realizację pasji i marzeń pomorskich żeglarzy" powiedział do zgromadzonych delegatów prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski. "Dzięki wprowadzonym dzisiaj zmianom w Statucie będzie to możliwe."
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861