TYP: a1

"Kino pod żaglami" rozpoczyna pokazy w Gdańsku

wtorek, 18 lutego 2014
Informacja prasowa
Kino pod żaglami logoW najbliższy czwartek – 20 lutego o godz. 17 - w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku rozpocznie się druga edycja projektu „Kino pod żaglami”. Pokazy filmów żeglarskich oraz spotkania z twórcami lub bohaterami poszczególnych filmów potrwają prawie do końca maja.

Na inauguracyjnym spotkaniu w Gdańsku zostanie zaprezentowany film „Zrobiłem to!” oraz odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką, który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” w hołdzie dla koszykarki Małgorzaty Dydek pokonał Atlantyk w legendarnych Transatlantyckich Regatach Samotników OSTAR. Film Bartka Ciesielskiego „Zrobiłem to!” powstał przede wszystkim z unikalnych materiałów Krystiana nagrywanych podczas wyścigu Plymouth – Newport.

„Kino pod żaglami” to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. Jest to unikalny projekt realizowany przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski przy współudziale znanego popularyzatora filmów żeglarskich w Polsce, twórcę JachtFilmu - Andrzeja Minkiewicza. Gdańska edycja organizowana jest również we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Projekcje drugiej edycji „Kina pod żaglami” odbywają się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku przy ul. Tokarskiej 21/25. Wśród widzów rozlosowywane będą drobne upominki książkowe. Wstęp wolny.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i www.cmm.pl oraz na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami.

Kolejne spotkanie w ramach „Kina pod żaglami” odbędzie się 6 marca. Zostanie wtedy zaprezentowany dokument o wyprawie na wody Arktyki jachtem Barlovento II – „Na koniec świata”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999