TYP: a1

"Kino pod żaglami" rozpoczyna pokazy w Gdańsku

wtorek, 18 lutego 2014
Informacja prasowa
Kino pod żaglami logoW najbliższy czwartek – 20 lutego o godz. 17 - w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku rozpocznie się druga edycja projektu „Kino pod żaglami”. Pokazy filmów żeglarskich oraz spotkania z twórcami lub bohaterami poszczególnych filmów potrwają prawie do końca maja.

Na inauguracyjnym spotkaniu w Gdańsku zostanie zaprezentowany film „Zrobiłem to!” oraz odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką, który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” w hołdzie dla koszykarki Małgorzaty Dydek pokonał Atlantyk w legendarnych Transatlantyckich Regatach Samotników OSTAR. Film Bartka Ciesielskiego „Zrobiłem to!” powstał przede wszystkim z unikalnych materiałów Krystiana nagrywanych podczas wyścigu Plymouth – Newport.

„Kino pod żaglami” to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. Jest to unikalny projekt realizowany przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski przy współudziale znanego popularyzatora filmów żeglarskich w Polsce, twórcę JachtFilmu - Andrzeja Minkiewicza. Gdańska edycja organizowana jest również we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Projekcje drugiej edycji „Kina pod żaglami” odbywają się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku przy ul. Tokarskiej 21/25. Wśród widzów rozlosowywane będą drobne upominki książkowe. Wstęp wolny.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i www.cmm.pl oraz na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami.

Kolejne spotkanie w ramach „Kina pod żaglami” odbędzie się 6 marca. Zostanie wtedy zaprezentowany dokument o wyprawie na wody Arktyki jachtem Barlovento II – „Na koniec świata”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991