TYP: a1

"Kino pod żaglami" rozpoczyna pokazy w Gdańsku

wtorek, 18 lutego 2014
Informacja prasowa
Kino pod żaglami logoW najbliższy czwartek – 20 lutego o godz. 17 - w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku rozpocznie się druga edycja projektu „Kino pod żaglami”. Pokazy filmów żeglarskich oraz spotkania z twórcami lub bohaterami poszczególnych filmów potrwają prawie do końca maja.

Na inauguracyjnym spotkaniu w Gdańsku zostanie zaprezentowany film „Zrobiłem to!” oraz odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką, który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” w hołdzie dla koszykarki Małgorzaty Dydek pokonał Atlantyk w legendarnych Transatlantyckich Regatach Samotników OSTAR. Film Bartka Ciesielskiego „Zrobiłem to!” powstał przede wszystkim z unikalnych materiałów Krystiana nagrywanych podczas wyścigu Plymouth – Newport.

„Kino pod żaglami” to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. Jest to unikalny projekt realizowany przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski przy współudziale znanego popularyzatora filmów żeglarskich w Polsce, twórcę JachtFilmu - Andrzeja Minkiewicza. Gdańska edycja organizowana jest również we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Projekcje drugiej edycji „Kina pod żaglami” odbywają się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku przy ul. Tokarskiej 21/25. Wśród widzów rozlosowywane będą drobne upominki książkowe. Wstęp wolny.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i www.cmm.pl oraz na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami.

Kolejne spotkanie w ramach „Kina pod żaglami” odbędzie się 6 marca. Zostanie wtedy zaprezentowany dokument o wyprawie na wody Arktyki jachtem Barlovento II – „Na koniec świata”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 August

Opuścił Bermudę jacht "Gemini" z zamiarem ustanowienia polonijnego rekordu trasy z St. George's do portu Horta na Azorach. Przybył tam 18 sierpnia. Trasę 1,905 mil "Gemini" przebyl w 13 dni, 19 godzin, 29 minut i 20 sekund. Jest to rekord dla jachtów polo
środa, 4 sierpnia 2004
Z Plymouth wystartowały regaty Anglia-Australia (Parmelia Cup) z okazji 150 rocznicy przybycia do Freemantle angielskiego żaglowca "Parmelia" z pierwszymi cywilnymi kolonistami; bezwzględnie najszybszy w tym wyścigu był "Wojewoda Pomorski" dowodzony przez
sobota, 4 sierpnia 1979
S/y "Alf" pod dowództwem Kpt. Bogdana Olszewskiego wyruszył w udany rejs do Murmańska (powrót 29.09)
piątek, 4 sierpnia 1972
Na pokładzie jachtu "Generał Zaruski" rozpoczął się XVI Sejmik PZŻ, na którym na prezesa wybrano Kazimierza Petrusewicza, wychowanka Państwowej Szkoły Morskiej w Tczewie, później wiceministra żeglugi i profesora UW
niedziela, 4 sierpnia 1946