TYP: a1

"Kino pod żaglami" rozpoczyna pokazy w Gdańsku

wtorek, 18 lutego 2014
Informacja prasowa
Kino pod żaglami logoW najbliższy czwartek – 20 lutego o godz. 17 - w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku rozpocznie się druga edycja projektu „Kino pod żaglami”. Pokazy filmów żeglarskich oraz spotkania z twórcami lub bohaterami poszczególnych filmów potrwają prawie do końca maja.

Na inauguracyjnym spotkaniu w Gdańsku zostanie zaprezentowany film „Zrobiłem to!” oraz odbędzie się spotkanie z kpt. Krystianem Szypką, który w ramach projektu „OSTAR for Dydek” w hołdzie dla koszykarki Małgorzaty Dydek pokonał Atlantyk w legendarnych Transatlantyckich Regatach Samotników OSTAR. Film Bartka Ciesielskiego „Zrobiłem to!” powstał przede wszystkim z unikalnych materiałów Krystiana nagrywanych podczas wyścigu Plymouth – Newport.

„Kino pod żaglami” to cykl spotkań poświęconych filmom o tematyce żeglarskiej. Jest to unikalny projekt realizowany przez Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski przy współudziale znanego popularyzatora filmów żeglarskich w Polsce, twórcę JachtFilmu - Andrzeja Minkiewicza. Gdańska edycja organizowana jest również we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Projekcje drugiej edycji „Kina pod żaglami” odbywają się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku przy ul. Tokarskiej 21/25. Wśród widzów rozlosowywane będą drobne upominki książkowe. Wstęp wolny.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i www.cmm.pl oraz na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami.

Kolejne spotkanie w ramach „Kina pod żaglami” odbędzie się 6 marca. Zostanie wtedy zaprezentowany dokument o wyprawie na wody Arktyki jachtem Barlovento II – „Na koniec świata”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861