TYP: a1

Polska Fundacja Narodowa wspiera rejs Darem Młodzieży

czwartek, 26 kwietnia 2018
Z mediów/MF

Projekt „Polska 100” Mateusza Kusznierewicza wzbudził wiele kontrowersji. Czy inaczej będzie z rejsem „Darem Młodzieży”? To kolejna żeglarska inicjatywa finansowana przez Polską Fundację Narodową dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

[t][/t] [s]Fot. Patrick Wernhardt, CC BY-SA 3.0, Wikipedia[/s]


Po szumie, jaki zrobił się w rozmaitych, nie tylko żeglarskim, środowiskach po opublikowaniu informacji o kosztach i programie projektu „Polska 100”, zaczyna się nawet przebąkiwać o rezygnacji z rejsu. Natomiast Polska Fundacja Narodowa postanowiła wspomóc finansowo inny rejs – naszym flagowym żaglowcem, „Darem Młodzieży”. Kwota, jaką zamierza na to przeznaczyć PFN to 23 mln zł. To pieniądze m.in. na remont, opłynięcie świata, prowiant dla załogi oraz eventy w portach, do których będzie zawijał „Dar Młodzieży”.
Rejs „Darem Młodzieży” zaczyna się 20 maja i będzie trwał 11 miesięcy. Trasa obejmuje 22 porty w 18 krajach świata - m. in.  Cape Town, Singapur, Vancouver, Meksyk i Nowy Jork. Kulminacja wyprawy nastąpi w Panamie, gdzie w styczniu 2019 r. jednostka uświetni Światowe Dni Młodzieży.

Zakończenie Rejsu Niepodległości planowane jest na marzec 2019 r. Jego organizatorami są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. W wyprawie udział weźmie prawie 1 000 młodych osób z całego kraju.

Tagi: rejs, promocja, Polska 100, Dar Młodzieży, Polska fundacja Narodowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972