TYP: a1

Nowa Zelandia zakazała transportu żywych zwierząt

niedziela, 23 kwietnia 2023
Z mediów

Nowa Zelandia zakazała transportu zwierząt drogą morską. Informację podał w miniony piątek minister rolnictwa tego kraju, Damien O'Connor. Zakaz wdrożono ze względu na dobro zwierząt.

Rząd Nowej Zelandii już w 2021 ogłaszał, że transport zwierząt drogą morską za granicę, m.in. do takich krajów jak Chiny, zostanie wstrzymany. Rolnicy otrzymali dwa lata na wycofanie się z hodowli na eksport i znalezienie nowego źródła dochodów. Jak w oficjalnym oświadczeniu stwierdził minister O'Connor, położenie na mapie Nowej Zelandii powoduje, że podróż dla zwierząt zawsze będzie długa, a to wiąże się z nieuniknionym obniżeniem dobrostanu zwierząt. Dlatego też za jedyne dobre rozwiązanie sytuacji uznano całkowity zakaz transportu żywego inwentarza drogą morską. Transport ten stanowił ok. 0,32 proc. przychodów od 2015 roku z eksportu sektora podstawowego Nowej Zelandii, który obejmuje rolnictwo i górnictwo. Całkowita wartość eksportu żywego inwentarza w 2022 roku wyniosła 322,78 mln USD.

Nowa Zelandia zdecydowała się na ten krok kilka lat temu, po tym, jak w wypadku statku płynącego do Chin zginęło 41 z 43 członków załogi oraz prawie 6 tys. przewożonych nim krów.


 

Tagi: Nowa Zelandia, zwirzęta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 February

Sejm przyjął ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej
piątek, 24 lutego 2017
Rozpoczął się w Krakowie kolejny XIX festiwal Shanties pod hasłem "Ruszajmy w rejs". Grand Prix festiwalu otrzymały odnowione "Stare Dzwony".
czwartek, 24 lutego 2000
Na rafie koralowej u wybrzeży Kuby stracony został s/y "Asterias", jacht Śląskiego Yacht Clubu.
sobota, 24 lutego 1990
Wodowanie żaglowca "Pommern", obecnie statek muzeum w alandzkim Marienhamn.
wtorek, 24 lutego 1903